اسوه صنعت اصفهان

Search
مشخصات و تابلو برق روغن گیری کالیبر 60

بازو بسته کردن روغن گیر dk40

فهرست مطالب

بازو بسته کردن روغن گیر dk40

روغن گیر 40
روغن گیر 40

آشنایی با قطعات روغنگیری کالیبر 40:

1.گلدانی  2.سیلندر

3.ماردون  4.تیغه   5. مهره  6. مهره توپی و نازل

(روغنگیر های کالیبر 90 و 110 به خاطرسنگین بودن ماردون، تیغه و سیلندر دارای کلمپ می باشد.)

روغن گیر کالیبر40 دارای یک نازل (شماره ی 8)، روغنگیر کالیبر 60 دارای سه نازل (شماره های 8-10-12) و روغنگیر کالیبر 110 دارای سه نازل (شماره های 12-14-16) هستند .

 

روغن گیر 40
روغن گیر 40
روغن گیر 40
روغن گیر 40
روغن گیر 40
روغن گیر 40
روغن گیر 40
روغن گیر 40
روغن گیر 40
روغن گیر 40

باز کردن و تمیز کردن روغن گیر40 :

پیش از هرنوع تمیزکاری و باز کردن قطعات، لازم است دوشاخه را از پریز کشیده و برق را قطع کنید.

هنگام مونتاژ کردن و بستن قطعات دقت کنید کنجد و لِرد میان قطعات دستگاه قرار نگیرد(مخصوصا بین تیغه و نازل قرار نگیرد .) زیرا باعث چکه کردن روغن‌ از قسمت‌های مختلف دستگاه  می‌شود. وبه نوعی مانع اب بندی ان می شود . بعد از هر بار باز و بسته کردن دستگاه، حتما حتما با یک تنظیف کلیه قسمت ها را تمیز کنید، ضروریست برای پیشگیری از اسیب به دستگاه هیچ کنجاله یا دانه ای در میان قطعات دستگاه باقی نماند ه باشد.

قطعات را به ترتیب از بیرون به داخل:

  1. نگهدارنده نازل را باز کرده (خلاف جهت عقربه های ساعت)

نگهدارنده نازل : اولین قطعه دستگاه ، مهره ای است که نازل داخل آن قرار میگیرد و توسط یک  درز به پشت توپی متصل می شود.( به یاد داشته باشید که قسمت گشاد نازل به سمت داخل دستگاه قرار بگیرد و قسمت کوچکتر آن به سمت بیرون)

نازل: قسمتی است که کنجاله از داخل آن به صورت مدادی یا میله ای خارج می شود و حالت مخروطی شکل دارد. یک طرف آن گشادتر از سمت دیگر است و دهانه بزرگتر باید به سمت سر ماردون (به سمت داخل دستگاه) بسته شود

  1. توپی را در خلاف جهت عقربه های ساعت باز کنید.

توپی: قطعه ی پهنی شامل دو مهره است که این مهره ها، به شکل 2 دیسک به هم چسبیده اند. دیسک اول (مهره ای عقبی) متحرک و چسبیده به دستگاه است و وظیفه ی فیکس نگه داشتن توپی را بر عهده دارد. در شروع کار آن را محکم ببندید، سپس در خلاف جهت عقربه های ساعت آن را آهسته آهسته نیم دور شل کنید. دیسک دوم مهره ثابت و بزرگتر است.

قسمت کروی شکل آن رو به داخل است و با قسمت کروی شکل سر ماردون که رو به بیرون قرار گرفته، در تماس است. با تنظیم فاصله ی بین این دو در دانه های مختلف (با توجه به سختی و نرمی کنجاله) عمل روغنگیری انجام می شود.

بازو بسته کردن روغن گیر dk40

شایان ذکر است، هر زمان توپی بسته شد، نیم دور به طرف چپ شل شود که فاصله‌‌ی 1 میلیمتری با ماردون ایجاد کند. این فاصله و این دور چرخیدن در دانه های مختلف، متفاوت است.

سوراخ توپی در واقع همان محل خروج کنجاله است

برای باز کردن، دیسک چسبیده به دستگاه را با آچار چاکلت کمی شل کنید. سپس دیسک بیرونی تر( مهره ی ثابت) را با آچار، کاملا باز کنید و کل مهره را خارج نمایید.

  1. سیم ترموکوبل را باز کرده
  2. المنت راباز کرده (احتیاط المنت ممکن است داغ باشد مواظب باشید.)
  3. مهره راباز کرده .

مهره :  این قطعه ی پهن از ابتدا و انتها دارای رزوه است که از یک طرف به ابتدای سیلندر پیچ میشود واز طرف دیگر توپی یا هد دستگاه درون آن پیچ می شود روی این قطعه المنت و سنسور دما نیز تعبیه شده است. کار المنت حرارت دادن به کنجاله و تسهیل در بیرون آمدن بهتر آن می باشد.

  1. تیغه را دراورده .

تیغه یا خردکن : این قطعه وظیفه خرد کردن دانه ها را دارد. دانه ها قبل از رسیدن به قسمت کروی شکل سر ماردون باید خرد شوند که تیغه این کار را انجام می دهد این قطعه درون قسمت سر سیلندر جای دارد . این تیغه ی استوانه ای یکی از قطعات اصلی دستگاه است (بیرون آن دایره ای و داخل آن به خاطر شکل پره های تیغه، به شکل 8 ضلعی است

  1. ماردون را بیرون میکشیم . بازو بسته کردن روغن گیر dk40

ماردون : میله ی مارپیچی بزرگی که از داخل سیلندر و گلدانی عبور کرده و داخل فرورفتگی گیربکس جا می گیرد  و بوسیله ی خار چهارگوش که داخل فرورفتگی انتهای ماردون قرار میگیرد نیروی چرخش‌ گیربکس را به خود انتقال می دهد . در ضمن دانه های روغنی را به سمت جلو فشار می دهد، تیغه روغن موجود در دانه ها را می گیرد و کنجاله به سمت بیرون هدایت می شود. انتهای آن خاری تعبیه شده که باید در محل خویش (جا خاری) در گلدانی فیکس شود.

  1. سیلندر راباز کرده (پیچ سیلندر چپ گرد میباشد ودر جهت عقربه های ساعت باز می شود .) و با آب و شوینده تمیز کنید.(بلافاصله پس از شستشو، قطعات را با دستمال خشک‌ کنید.)

 

سیلندر : قطعه ای مشبک است که از یک طرف به گلدانی و از طرف دیگر به مهره متصل می شود. روغن از سوراخ های تعبیه شده  روی سیلندر استخراج می شود .

مراقب باشید کنجاله ها اینجا دپو نشود. دپو شدن کنجاله در این قسمت، باعث بریدن پیچ و جدا شدن سیلندر از گلدانی می شود.

در صورت مسدود شدن آن، باید با سوزن تک تک سوراخ ها باز و بعد با فشار پمپ باد آن را تمیز شود.

  1.  گلدانی: از یک طرف به گریبکس و از طرف دیگر به سیلندر متصل می شود .قیف دانه بر روی همین قسمت تعبیه شده است.

 

 

بستن روغنگیر 40 بعد از تمیزکاری:

بعد از تمیز کردن قطعات را مجدداً به ترتیب سیلندر، ماردون ، تیغه، مهره، توپی، نازل، نگهدارنده نازل ببندید .

1-سیلندر باید برخلاف جهت عقربه های ساعت بسته شود.

نکته: تمامی پیچ ها و رزوه ها دستگاه در جهت عقربه های ساعت بسته می شوند اما سیلندر خلاف جهت عقربه های ساعت است.

2-   انتهای ماردون دارای یک خار است، آن را به داخل گلدانی بفرستید تا خار ماردون، داخل جا خاری قرار بگیرد.

چک کنید که ابتدای محدبی شکل ماردون بیرون دستگاه نمانده باشد. برای اینکار باید ماردون را کمی تکان داد تا خار درجای خود قرار بگیرد.(وقتی خار جا افتاد دیگر ماردون نباید تکان بخورد.)

3-   تیغه را از قسمت صاف و پهن آن وارد کنید. دهانه ی آن را کمی بچرخانید تا تیغه ها جا بیفتد. حتما دو برآمدگی دو طرف دستگاه داخل 2 فرورفتگی مستطیلی تیغه فرو رود و ثابت شود.

4-   مهره پهن را از قسمت بزرگتر آن به دستگاه وصل کنید (حتما جا پیچ ها در جلوی دستگاه قرار بگیرد) و با کمک آچار و با چرخاندن در جهت عقربه های ساعت آنرا محکم کنید.

5-   المنت را روی مهره ببندید. حتما سوراخ پیچ های این ورقه روی یکی از سوراخهای مهره قرار گیرد و سیم سنسور به آن پیچ شود.

6-قطعه توپی یا هِد که شامل نگه دارنده‌ی نازل و خود نازل هست باید روی قطعه مهره متصل ‌شود برای نصب آن، حتما مُهره ی متحرک را انقدر بچرخانید تا کاملا بسته شود بعد آنرا به دستگاه ببندید و با آچار چاکلن آنرا کمی سفت نمائید. برای چرخش نیم دور و ربع دور، به مهره متحرک دست نزنید! مهره جلویی را با کمک آچار بچرخانید. بعد آن را با دست نگه دارید که تکان نخورد و مهره عقبی را انقدر بچرخانید تا سفت شود.

7-   نازل را داخل جا نازلی قراردهید( بطوریکه قسمت کوچک آن داخل جا نازلی بیفتد) بعد جا نازلی را داخل توپی بپیچانید و آنرا کاملا محکم کنید.

.8سیم ترموکوبل را می بندیم.

 

قیمت روغن گیر های اسوه صنعت

قیمت روغن های اسوه سلامت 

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشخصات و تابلو برق روغن گیری کالیبر 60

آخرین مطالب سایت:

برچسب ها:

پیشنهاد لحظه ای:

امتیاز این مطلب:
5/5