گروه ماشین سازی
برای براق شدن میوه خشک چکار کنیم

برای براق شدن میوه خشک چکار کنیم

فهرست مطالب
برای براق شدن میوه خشک چکار کنیم؟

یکی از چالش های تولید میوه خشک، تغییر رنگ آن در فرایند خشک کردن است. دانستن نکات خشک کردن میوه و سبزیجات از ضرورت هایی است که تولید کننده های میوه خشک برای کسب درآمد و سود بیشتر باید در نظر داشته باشند؛ چرا که ظاهر زیبای میوه و سبزیجات خشک عاملی غیر قابل انکار در جذب مشتریان بیشتر است. برای براق شدن میوه خشک چکار کنیم؟

دو نکته ابتدایی خشک کردن میوه برای براق شدن آن ها

نکته اول: میوه ها و سبزیجات را با آب بسیار سرد بشویید. شستن میوه ها با آب یخ باعث می شود رنگ آن ها زنده تر شود.

نکته دوم: کنترل رطوبت هوا در حین خشک کردن از دیگر عواملی است که باعث می شود محصول سیاه و اکسید نشود. برای مثال اگر با نور آفتاب خشک می کنید، شب هنگام حتما آن ها را از فضای آزاد جمع آوری کنید. زیرا هوای شب رطوبت زیادی دارد. و اگر با دستگاه میوه خشک کن، محصولتان را خشک می کنید، دقت داشته باشید که اولا دستگاه دارای سیستم گردش هوا باشد و ثانیا مجهز به سنسور و کنترلر رطوبت باشند. اسوه تولید کننده دستگاه های میوه خشک کن مجهز به سیستم گردش هوا و کنترلر رطوبت، دما و زمان است. و شما می توانید بدون واسطه و به صورت مستقیم از ایشان دستگاه میوه خشک کن تهیه کنید.

دو نکته ابتدایی خشک کردن میوه برای براق شدن آن ها
افزودنی ها برای براق تر کردن میوه خشک ها

افزودنی ها برای براق تر کردن میوه خشک ها

پس از برش میوه ها، می توان آن ها را در مواد افزودنی. همچون آب مرکبات به دلیل داشتن اسید سیتریک، عسل، شربت آب و شکر، یا محلول متابی سولفیت سدیم غلتاند. برای تهیه محلول متابی سولفیت سدیم، کافی است یک گرم از متابی سولفیت سدیم را در یک لیتر آب حل کرد. و میوه ها را بسته به ضخامت برش آن ها طی 5 الی 15 دقیقه در محلول استراحت داد. و سپس آبکشی کرد.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای براق شدن میوه خشک چکار کنیم

آخرین مطالب سایت:

آسیاب زردچوبه

زردچوبه یکی از ادویه هایی پر طرفدار در آشپزی است. این ادویه ی خوشمزه برای پودر شدن بسیار سخت است. در این مقاله تقریبا از

ادامه مطلب »
برچسب ها:

پیشنهاد لحظه ای:

امتیاز این مطلب:
5/5