گروه ماشین سازی
تولید لواشک با دستگاه میوه خشک کن

تولید لواشک با دستگاه میوه خشک کن

فهرست مطالب

از مزیت های تولید لواشک با دستگاه میوه خشک کن، سرعت بالاتر و کمیت بیشتر تولید و تضمین بهداشتی بودن محصول است. برای تهیه لواشک باید مراحل زیر را به ترتیب انجام داد:

انتخاب میوه مناسب برای تولید لواشک

معمولا برای تولید لواشک، از میوه های آلو، آلبالو، سیب، زرشک و انار استفاده می کنند. که برای خوشمزه تر شدن هر کدام می توان به صورت ترکیبی لواشک درست کرد. برای مثال لواشک آلو همراه با سیب از مزه های ملس و محبوب لواشک است.

برای درست کردن لواشک، لزوما میوه تازه و رسیده نیاز نیست. شما می توانید میوه های خشک را نیز در آب به جوش آورید تا حل شوند و به غلظت کافی برسند. ان نوع پوره برای تهیه لواشک یکی از خوشمزه ترین هاست.

شستن و تمیز کردن میوه ها برای تولید لواشک

برای بهداشتی و سالم بودن لواشک، حتما از شستن و ضد عفونی کردن میوه ها اطمینان حاصل کنید. چنانچه میزان قابل توجهی از میوه ها را باید شست و شو دهید، برای صرفه جویی در مصرف آب، از وان های شست و شو اتومات استفاده کنید. دستگاه های وان شست و شو اتومات از سه بخش گلگیر، ضد عفونی کننده، شست و شو تشکیل شده و سپس با قرار گرفتن روی نوار نقاله آبگیری می شوند.

گرفتن هسته میوه برای تولید لواشک

چنانچه از میوه های هسته دار مثل آلبالو، آلو و گیلاس برای تهیه ی لواشک استفاده می کنید، هسته ی میوه ها را به وسیله ی اهرم هسته گیر می توانید بیرون کنید.

پوره کردن میوه ها برای تولید لواشک

برای پوره کردن میوه ها می توانید به وسیله ی آبگیری چندکاره صنعتی، در عرض چند دقیقه چند کیلوگرم میوه را پوره کنید.

پختن پوره های میوه برای تولید لواشک

برای این که پوره ها به غلظت خاصی برسد آن ها را به مدت یک الی دو ساعت روی شعله ای ملایم قرار دهید و میزان لازم نمک به آن ها اضافه کنید.

تهیه پوره میوه برای تولید لواشک

آماده سازی سینی لواشک

پوره های پخته شده و به غلظت رسیده را با ضخامت دلخواه داخل سینی های میوه خشک کن بریزید و آن را داخل دستگاه میوه خشک کن قرار دهید. سینی ها باید مخصوص لواشک باشند. اگر سینی لواشک ندارید و مجبورید از سینی های معمولی استفاده کنید، کافیست روی سینی ها را با فویل آلومینیومی بپوشانید. سپس روی فویل نایلون بگذارید و پوره ها را روی نایلون بریزید.

روشن کردن دستگاه میوه خشک کن

20 دقیقه قبل از قرار دادن سینی ها داخل دستگاه خشک کن، آن را روشن نمایید تا دستگاه گرم و آماده ی خشک کردن شود. اگر دستگاه خشک کن مجهز به کنترل دما و زمان باشد، دمای آن را بین 55-77 درجه سانتی گراد قرار دهید و تایمر آن را روی 4 الی 6 ساعت تنظیم کنید.

اتمام فرایند خشک کردن لواشک

پس از اتمام فرایند خشک کردن لواشک، دستگاه را خاموش کنید. سپس سینی های لواشک را از دستگاه بیرون آورید. وقتی سینی ها کمی خنک شدند، می توانید با کاردک، لواشک ها را به اندازه ی دلخواه برش و در نایلون قرار دهید.

دستگاه های خشک کن اسوه صنعت

میوه خشک کن های اسوه صنعت اصفهان، دارای کنترل زمان، دما، و رطوبت هستند. این دستگاه ها دارای فن سانتریفیوژ قدرتمند برای توزیع گرما به صورت مساوی و موازی بین سینی ها هستند. با سیستم گردش هوای گرم در حین خشک کردن محصول، رطوبت به خوبی کنترل می شود و از دستگاه خارج می شود. در نتیجه، لواشکی خشک و دلچسب بدون تغییر مزه و بو خواهید داشت. در اسوه صنعت، تست دستگاه های خشک کن کاملا رایگان است. جهت تست رایگان دستگاه با کارشناسان اسوه صنعت در تماس باشید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تولید لواشک با دستگاه میوه خشک کن

آخرین مطالب سایت:

برچسب ها:

پیشنهاد لحظه ای:

امتیاز این مطلب:
5/5