اسوه صنعت اصفهان
Search
خشک کردن موز با دستگاه خشک کن

خشک کردن موز با دستگاه میوه خشک کن

فهرست مطالب

یکی از میوه هایی که خشک کردن آن کمی دشوار است، موز است. چرا که این میوه سریعا اکسید و سیاه می شود. در این مقاله می خواهم به طرز خشک کردن موز با دستگاه میوه خشک کن بدون این که سیاه شود و مزه اش تغییر کند، بپردازم.

طرز خشک کردن موز با دستگاه میوه خشک کن

  • موزها را بشویید، پوست آن را بگیرید.
  • موزها را می توانید به صورت سکه ای یا عموری برش دهید. هنگام برش دقت داشته باشید که ضخامت آن ها یکسان باشد تا یکدست خشک شوند.
  • محلول آب و شکر و متابی سولفیت سدیم را آماده کنید تا به محض برش موزها، آن ها را در این محلول قرار دهید تا از تیره شدن آن ها جلوگیری شود. موز ها را داخل محلول قرار دهید و پس از سه دقیقه از محلول بیرون بکشید و آن ها را با فاصله روی سینی ها بچینید.

مدت زمان خشک کردن موز در میوه خشک کن

  • دستگاه میوه خشک کن را روشن کنید و تایمر آن را روی 8 ساعت و دما را بین 55-70 درجه سانتی گراد تنظیم کنید.

نگهداری طریقه نگهداری موز خشک

  • سینی ها را داخل دستگاه میوه خشک کن قرار دهید و پس از آن که دستگاه خاموش شد سینی ها را بیرون آورید. وقتی موزها کاملا خنک شدند آن ها را در ظرف شیشه ای یا نایلون نگه داری کنید.

نکته مهم برای سیاه نشدن موز هنگام خشک کردن

دستگاه میوه خشک کن همچنین نقش موثری در حفظ رنگ اصلی میوه دارد. برای اکسید نشدن میوه ها، دستگاه خشک کنی را استفاده کنید که مجهز به کنترل رطوبت باشد و هوای گرم گردش کند (سیرکوله شود). اگر دستگاه با سیستم گردش هوای گرم کار نکند، با رطوبت میوه ها مخلوط شده و رطوبت را نمی توان به بیرون از دستگاه هدایت کرد. اسوه صنعت، تولید کننده انواع دستگاه های میوه خشک مجهز به فن سانتریفیوژ، سیستم گردش هوای گرم (سیرکولاسیون)، کنترلر و سنسور دما، زمان و رطوبت می باشد. برای مشاوره و راهنمایی های بیشتر در خصوص دستگاه های خشک کن اسوه صنعت، با مشاوران در تماس باشید.

خشک کردن موز در آفتاب

برای خشک کردن موز در آفتاب، موز ها را خوب شسته و پوست آن ها را بگیرید. سپس آن ها را به صورت عمودی و دراز برش بزنید. برش های موز را با فاصله از هم روی سینی قرار داده و برای این که در معرض آفتاب اکسید و سیاه نشوند، روی آن ها آبلیمو یا اسید سیتریک (به مقدار خیلی کم) اسپری کنید. سپس، سینی را آفتاب قرار دهید. برای جلوگیری نفوذ گرد و غبار و نشستن حشرات روی موزها، روی سینی را با یک توری بپوشانید. مدت زمان خشک کردن موز در آفتاب در فصل گرم یک روز و در فصل سرد 2 الی 3 روز طول می کشد.

خشک کردن موز روی بخاری

اگر تجهیزات کافی برای خشک کردن موز ندارید، نگران نباشید! این روش در فصول سرد پاییز و زمستان به شما کمک می کند تا به راحتی موز خشک خوشمزه تهیه کنید. این روش خیلی ساده است. موز ها را پس از شسستن و پوست گیری به صورت عمودی با چاقو برش های نازک بزنید. روی یک سینی فویل آلومینیوم بپوشانید و موزهای اسلایس شده را روی فویل ها با فاصله از هم بچینید. برای این که رنگ موز تغییر نکند، آبلیمو روی آن ها اسپری کنید. یا به غیر از آبلیمو می توانید مقدار کمی اسید سیتریک روی موز ها بمالید. سینی را روی بخاری با شعله ملایم بگذارید و اجازه دهید تا در طی 10 الی 12 ساعت روی بخاری خشک شوند. توجه داشته باشید هر چند ساعت یکبار موزها را برگردانید تا هر دو طرف آن به صورت یکسان خشک شوند.

خشک کردن موز در توستر

با توستر هم می توانید هر چیزی را خشک کنید فقط به شرط آن که دارای قابلیت تنظیم دما باشد و بتوانید آن را روی حداقل دما (60-65) درجه سانتی گراد تنظیم کنید. موز ها را با آبلیمو اسپری کنید تا سیاه نشوند. به غیر از روش اسپری آبلیمو، روش جالب دیگری نیز وجود دارد که به خوشمزه تر شدن ان خیلی کمک می کند؛ موز را به مدت 20 دقیقه در آب اناناس بخوابانید. سپس آن ها را روی فویل های آلومینیومی یا سیلکونی بچینید و داخل توستر قرار دهید. موز ها کمتر از 6 ساعت خشک می شوند. پس از آن که موز ها را از توستر بیرون آوردید، آن ها را در فضای آزاد قرار دهید تا به دمای محیط برسند. پس از آن که کاملا خنک شدند، آن ها در ظرف شیشه ای یا نایلون در جای خشک و خنک همچون یخچال نگهداری کنید.

3/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خشک کردن موز با دستگاه خشک کن

آخرین مطالب سایت:

برچسب ها:

پیشنهاد لحظه ای:

امتیاز این مطلب:
5/5