گروه ماشین سازی
خشک کردن گوجه با دستگاه خشک کن

خشک کردن گوجه با دستگاه خشک کن

فهرست مطالب

گوجه میوه ای سرشار از ویتامین E ،C، و بتاکاروتن است و با وجود خواص بینظیری که دارد عمر نگه داری از آن بسیار کوتاه است. از این رو، شاهد تولید روزانه ی فرآورده های گوجه فرنگی، همچون سس و رب گوجه فرنگی و حتی گوجه خشک یا پودر گوجه خشک به عنوان طعم دهنده و چاشنی غذایی هستیم. در این مقاله، به طرز خشک کردن گوجه با دستگاه میوه خشک کن صنعتی می پردازیم.

طرز خشک کردن گوجه با دستگاه میوه خشک کن

برای خشک کردن گوجه فرنگی مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

  • گوجه ها را ضد عفونی کرده و بشویید.
  • برای سرعت بخشیدن به فرایند کار، به کمک دستگاه اسلایسر یا برش میوه گوجه ها را برش دهید. می توانید از دستگاه های اسلایسر اسوه صنعت با میزان تولیدهای تا 5 تن در ساعت استفاده کنید.
  • گوجه ها را روی سینی ها بچینید و داخل دستگاه خشک کن قرار دهید. (دقت داشته باشید که قبل از قرار دادن سینی ها داخل میوه خشک کن، دستگاه را بیست دقیقه زودتر روشن کنید. سپس دما و زمان مورد نظر را تنظیم کنید. دما و زمان پیشنهادی برای گوجه فرنگی 8 ساعت با دمای 55-70 درجه سانتی گراد است.

نکته مهم برای خشک کردن گوجه با دستگاه میوه خشک کن

برای آن که گوجه فرنگی عطر و طعم واقعی خود را در حین خشک کردن از دست ندهد، بهتر است از حرارت مستقیم به آن ها جلوگیری شود. دستگاه های خشک کن فن دار از حرارت مستقیم برای خشک کردن استفاده می کنند. در این صورت رطوبت گوجه با هوای گرم مخلوط می شود و نمی توان رطوبت را کنترل و از دستگاه خارج کرد. برای همین بهتر است از دستگاه خشک کنی استفاده کنید که با گردش هوای گرم یا سیرکولاسیون خشک می کند و گوجه ها در معرض غیر مستقیم هوای گرم قرار بگیرند.

اسوه صنعت تولید کننده این نوع خشک کن ها در ظرفیت های مختلف خانگی تا صنعتی می باشد و به مصرف کنندگان با قیمتی مناسب فروش مستقیم دارد. تست این دستگاه ها کاملا رایگان است. جهت هماهنگی تست دستگاه های خشک کن و دریافت مشاوره با کارشناسان اسوه صنعت در تماس باشید.

3.8/5 - (5 امتیاز)

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خشک کردن گوجه با دستگاه خشک کن

آخرین مطالب سایت:

برچسب ها:

پیشنهاد لحظه ای:

امتیاز این مطلب:
5/5