گروه ماشین سازی
راه اندازی خط تولید روغن درمانی و گیاهی

خط تولید روغن درمانی

فهرست مطالب

خط تولید روغن های درمانی یا روغن های اساسی شامل مجموعه ای از تجهیزات صنعتی است که می توان توسط آن ها از گیاهان مختلف روغن های پایه یا اساسی استخراج کرد. این مواد گیاهی می تواند شامل گل ها، برگ ها، دانه ها، پوسته و ریشه ی گیاهان باشد. همچنین بایستی قبل از روغن گیری، آن ها را از هر گونه آلودگی، و عوامل خارجی پاک کرد و در جهت تسهیل روغن کشی، آن ها را تکه تکه یا له کرد.

روش های روغن کشی از مواد گیاهی

رایج ترین روش های استخراج روغن های اساسی از مواد گیاهی شامل موارد زیر می شود:

1- تقطیر بخار: رایج ترین متد استخراج روغن، تقطیر بخار می باشد. در تقطیر بخار، مواد گیاهی در دیگ بخار قرار داده می شوند و بخار از میان آن ها عبور می کنند. این بخار حامل ذرات روغنی شده و کندانس می شود.

2- حلال های عصاره یا اسانس گیری: در متد استخراج روغن با استفاده از حلال های اسانس گیری، مواد گیاهی در حلال هایی همچون هگزان یا اتانول غوطه ور می شوند. این حلال ها روغن های اساسی گیاه را تجزیه می کند و سپس با تبخیر حلال، روغن ها به جا می مانند.

3- فشار سرد (کلد پرسینگ): این روش برای روغن گیری از دانه های میوه ها کاربردی است. در روش فشار سرد، دانه ها تحت فشار بالا، روغن می اندازند. این فرایند با استفاده از دستگاه روغن گیر پرس سرد ممکن است.

جداسازی و خالص سازی روغن های اساسی از مایع

پس از آن که روغن های اساسی گیاهان استخراج شدند، بایستی از آب و سایر ناخالصی ها جدا شوند. روش های جدا سازی روغن از ناخالصی ها و آب:

ترشح: در این روش جدا سازی، به دلیل تفاوت چگالی آب و روغن، مخلوط آب و روغن در یک محفظه قرار گرفته می شود و پس از مدتی، روغن که که سبکتر است بالا و آب پایین محفظه قرار می گیرد.

فیلتراسیون: در این روش مخلوط آب و روغن را در فیلتر قرار می دهند، روغن از فیلتر عبور کرده و آب عبور نمی کند و جذب می شود.

سانتریفیوژ: در این روش از نیروی چرخش و گریز از مرکز برای جداسازی مخلوط آب و روغن استفاده می شود. نیروی گرانشی و گریز از مرکز، آب را به سمت مرکز می برد و روغن را به خارج از آن می کشاند.

تقطیر: یکی از روش های جداسازی مخلوط آب و روغن تقطیر است. در روش تقطیر، آب تبخیر و به بالا می رود، بخار در بالای محفظه جمع آوری شده و پس از کندانس به صورت مایع در می آید و روغن به صورت خالص در محفظه باقی می ماند.

هنگامی که استخراج و خالص سازی شد، در ظرف درب بسته نگه داری شده تا از اکسید و خراب شدن شان جلوگیری شود.

دنیای سلامتی و ثروت را با روغن های طبیعی خودتان بسازید!

به دنبال راهی برای شروع یک کسب و کار سودآور و در عین حال ارائه محصولی ارزشمند به مردم هستید؟

با خرید دستگاه تقطیر یا روغن گیر پرس سرد اسوه صنعت، به دنیای پررونق تولید و فروش روغن های طبیعی قدم بگذارید!

این دستگاه های شگفت انگیز به شما امکان می دهند تا به سادگی از گیاهان دارویی، دانه ها و میوه ها، روغن های طبیعی باکیفیت و خالص استخراج کنید. روغن هایی که نه تنها برای سلامتی انسان مفید هستند، بلکه می توانند به عنوان منبع درآمدی عالی برای شما نیز باشند.

همین الان با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید. 09138900047-03191013484

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه اندازی خط تولید روغن درمانی و گیاهی

آخرین مطالب سایت:

آسیاب زردچوبه

زردچوبه یکی از ادویه هایی پر طرفدار در آشپزی است. این ادویه ی خوشمزه برای پودر شدن بسیار سخت است. در این مقاله تقریبا از

ادامه مطلب »
برچسب ها:

پیشنهاد لحظه ای:

امتیاز این مطلب:
5/5