گروه ماشین سازی
دستگاه آسیاب گندم صنعتی

دستگاه آسیاب گندم

فهرست مطالب
آسیاب گندم

برای آسیاب گندم معمولا از دستگاه های آسیاب صنعتی و عطاری استفاده می کنند. دستگاه آسیاب صنعتی برای تولید انبوه آرد گندم و دستگاه آسیاب عطاری با توان موتورها و سایزهای مختلف برای میزان تولید های مختلف بنا به درخواست مشتریان است.

دستگاه آسیاب صنعتی برای تولید آرد گندم

با توجه به بیشترین کاربرد آرد گندم در نانوایی ها، شیرینی پزی ها، کارخانه های کیک و بیسکوییت، و ماکارونی و رشته، دستگاه آسیاب صنعتی بزرگ با توان موتور های 40 اسب و کاسه های بزرگ توصیه می شود. این دستگاه می تواند 1000 کیلوگرم آرد گندم در ساعت تولید کند.

تجهیزات دستگاه آسیاب صنعتی برای تولید آرد گندم

دستگاه آسیاب صنعتی اسوه دارای متعلقاتی است که در بازدهی و بیشینه تولید محصول بسیار موثر است.

دستگاه آسیاب صنعتی گندم 750

کاسه (محفظه) آسیاب صنعتی

دستگاه آسیاب صنعتی دارای محفظه ای با قطر بزرگ است که باعث می شود باد بیش تری در آسیاب ایجاد شود که در نتیجه در افزایش بار و بازدهی آسیاب بسیار موثر است. معمولا قطر آسیاب های صنعتی اسوه 500 یا 750 میلی متر است.

بالابر آسیاب گندم

آسیاب صنعتی اسوه دارای بالابر هلسی است و به صورت مارپیچ مواد را به بالا میکشد و در قیف ویبره دار دستگاه تخلیه می کند.

خط تولید دستگاه آسیاب گندم
قیف دستگاه آسیاب گندم

قیف ویبره دار آسیاب گندم

قیف آسیاب دارای ویبره است که باعث می شود تغذیه و ریزش مواد به داخل آسیاب به صورت منظم و بدون دخالت کاربر انجام می شود. این قیف همچنین دارای دریچه ی قابل تنظیم می باشد.

دور موتور دستگاه آسیاب صنعتی گندم

سرعت موتور دستگاه نهایتا ۳۰۰۰ دور بر دقیقه است و با نصب اینورتر می‌توان دور دستگاه را کم یا زیاد کرد و با دور ۳۰۰۰ می توان پودر خوبی تهیه کرد.

برای آسیاب برخی از محصولات نیاز به دور پایین تر است که موتورهای ۱۴۰۰ دور مناسب هستند. و اگر که مابین ۱۴۰۰ تا ۳۰۰۰ دور نیاز هست اینورتر آپشن خوبی است که می توان به دورهای کمتر از ۳۰۰۰ نیز دست پیدا کرد.

دور موتور دستگاه آسیاب گندم
مکنده دستگاه آسیاب گندم

مکنده آسیاب گندم

برای تخلیه مواد آسیاب شده و جلوگیری از داغ شدن مواد آسیاب شده، نیاز به یک مکنده ی پرقدرت هست. صفر تا صد تولید مکنده ها متعلق به شرکت اسوه صنعت اصفهان می باشد.

مکنده پشت سیکلون تعبیه می شود که باد داخل سیکلون را مکیده و با ایجاد خلا داخل سیکلون و مخزن زیر سیکلون، این کمبود هوا از داخل آسیاب جبران می شود. و در نهایت باد داخل آسیاب همراه با پودرهای آسیاب شده داخل دستگاه، به داخل سیکلون هدایت می شوند.

برای خنک کردن خود دستگاه آسیاب، باز از خود دستگاه مکنده استفاده می شود. و با ایجاد باد شدید داخل دستگاه آسیاب، که در حین انجام کار خنک می شود.

سیکلون آسیاب گندم

سیکلون یک دستگاه جدا کننده هست؛ بدین معنی که پودر را از هوا جدا می کند. به چه شکل؟ داخل سیکلون گرد بادی به وجود می آید که ذرات پودر شده با سرعت زیاد داخل جداره ی سیکلون به چرخش درآمده. و بر اثر وزن‌شان ته نشین می شوند.

اگر سیکلون یک طبقه باشد، کف سیکلون ته نشین می شوند و اگر بارریز داشته باشد، پودر به خارج از سیکلون هدایت می شود. و اگر دارای مخزن دوم (نصب شده زیر سیکلون) باشد، پودر به داخل مخزن دوم هدایت می شود.

پودر در مخزن دوم حبس شده، از هوای تمیز جدا می شود. و هوای تمیز به صورت گردباد وسط سیکلون به سمت بالا حرکت می کند. و به سمت مکنده می رود. هوای تمیز با غبارهای ریز همراه هست که وقتی از مکنده عبور می کند، به داخل بگ فیلترها هدایت می شوند.

بگ فیلترهای آسیاب گندم

بگ فیلترها جدا کننده ی گرد و غبار از هوای تمیز هستند. گرد و غبار داخل فیلترها باقی مانده و نهایتا به مخزن زیر فیلترها هدایت می شوند. و تا پس از چند روز بسته به وزن پودر و غبارها داخل مخزن ذخیره میشوند. پودرها به وسیله ی دریچه ی انتهای مخزن که دارای شیر ویفری (پروانه ای) هست، قابل تخلیه می باشند. 

از طرفی، هوای تمیز از فیلترها به محیط اطراف منتقل می شود و گرد و غبارها داخل فیلتر می ماند و سپس داخل مخزن می روند. 

مش و الک دستگاه آسیاب صنعتی گندم

 پس از آسیاب، پودر ها از داخل مش یا توری های پانچ شده با چشمه های متفاوت عبور می کنند که دیگر نیاز به الک کردن آن ها نیست.

این طوقه های تور دار به صورت آب بندی داخل کاسه ی آسیاب نصب شده اند و نهایتا پودر می بایستی از این تور ها رد شوند. بنابراین دانه های درشت تر از این تورها نمی توانند عبور کنند. 

دانه بندی بر اساس این تورها هستند👈 مش ۰/۵، ۰/۷ و ۱، ۱/۵، ۲ الی ۲۰ میلیمتر(بلغور یا نیم کوب)

توصیه برای تولید آردی با کیفیت از گندم

برای آسیاب ادویه جات همچون فلفل، آرد، سویق، قهوه و انواع پودرها، بهتر است که مواد اولیه در جای خشک نگه داری شوند. و درصد رطوبت آن ها می بایستی زیر ۱۰ درصد باشد.

در صورتی که مواد اولیه مرطوب باشد، باید آن را قبل از آسیاب حتما خشک کرد. چنانچه مواد اولیه برای آسیاب، دارای رطوبت ۱۵٪ باشد، استفاده از آسیاب های تمام تور (کل محیط کاسه آسیاب از تور پوشیده باشد) توصیه می شود.

تولید آرد یا پودر خنک از گندم بدون داغ شدگی و از بین رفتن ارزش محصول

دستگاه های آسیاب اسوه، مواد آسیاب شده را در کم ترین حد ممکن گرم می کند، زیرا پودر سریعا از آسیاب خارج شده و در مسیر انتقال به مخزن سیلو، با وجود شدت باد، خنک می شود. و در نهایت پودری خنک، مرغوب و بسیار نرم داخل مخزن سیلو(ذخیره) ته نشین می شود. 

سفارشی سازی دستگاه آسیاب گندم

تمامی قطعات خط آسیاب قابلیت ساخت با متریال استیل ۳۰۴ یا ۳۱۶، فولاد، چودن، و مواد اولیه ی ارزان‌تر را نیز دارند.

 بسته به نیاز مشتری و مواد اولیه (غذایی، صنعتی، دارویی و یا پلیمری)، آلیاژ مناسب در نظر گرفته می شود. 

حتی تیغه ها، دنده ها و چکش هایی که در آسیاب ها استفاده می شوند طبق مواد مصرفی از آلیاژ مناسب استفاده می شود.

بنا به درخواست مشتری، دستگاه های آسیاب قابلیت نصب سنسور و کنترل دما امکان پذیر است. و موادی که نیاز به خنک شدن بیشتر دارند و نیاز به حفظ خواص دارویی و غذایی آن هاست را می توان از لوازم تبرید (سردکننده ها) استفاده کرد.

تست رایگان دستگاه آسیاب گندم

برای راه اندازی خط تولید پودر، ادویه جات، و آرد با میزان تولید انبوه و با کیفیت بالا، قطعا به چنین تجهیزاتی نیاز خواهید داشت. حتما قبل از خرید دستگاه آسیاب، آن را با محصولات خود تست کنید. تست دستگاه آسیاب اسوه به صورت رایگان می باشد. جهت هماهنگی تست دستگاه و مشاوره ی خرید با کارشناسان ما در تماس باشید.

03191013484

4.9/5 - (45 امتیاز)

4 پاسخ

  1. سلام وقت بخیر. قیمت یه خط کامل آسیاب گندم چقدر میاد؟

    1. سلام و عرض ادب
      با کارشناسان فروش ما تماس حاصل فرمایید تا ضمن مشاوره کامل پیش فاکتور خدمتتون ارسال کنند.
      09138900047

  2. محصولاتتون رو دیدم واقعا نسبت به سازنده های دیگه تنوع بالاتری داشتند خیلی خوشم اومد. خواستم آسیاب بخرم حتما از اسوه خرید می کنم😊👌

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دستگاه آسیاب گندم صنعتی

آخرین مطالب سایت:

آسیاب زردچوبه

زردچوبه یکی از ادویه هایی پر طرفدار در آشپزی است. این ادویه ی خوشمزه برای پودر شدن بسیار سخت است. در این مقاله تقریبا از

ادامه مطلب »
برچسب ها:

پیشنهاد لحظه ای:

امتیاز این مطلب:
5/5