گروه ماشین سازی

میوه خشک پفکی

فهرست مطالب

میوه خشک پفکی، بر خلاف چیپس میوه خشک که نازک و ورقه ای هستند، بایستی با ضخامت بیشتر برش داده شوند. آموزش تولید میوه خشک با دستگاه میوه خشک کن پفکی در مراحل زیر فراهم آورده شده است:

(🧷 لیست قیمت دستگاه سبزی و میوه خشک کن صنعتی)

شست و شوی میوه ها برا تهیه میوه خشک پفکی

اولین مرحله شست و شوی میوه ها در وان های شست و شو است که در طی سه مرحله انجام میپذیرد. در وان اول که وان گلگیر است میوه ها خیسانده شده و در وان دوم میوه ها به وسیله ی کلر ضد عفونی می شوند. و در وان سوم با آب شیرین آبکشی می شوند. در صورتی که محصول سبزیجات باشد، بهتر است از 5 وان شستشو استفاده کرد. وان اول به عنوان وان گلگیر، وان دوم ضد عفونی، وان سوم شست و شو، وان چهارم آبکشی، و وان پنجم تخلیه ی آبکشی است که سبزیجات روی نوار نقاله ی آبگیر قرار می گیرند. آبگیر می تواند از نوع سانتریفیوژ یا دوار باشد.

برش میوه ها برای اماده کردنه میوه خشک پفکی

اصلی ترین نکته برای تولید میوه خشک پفکی، در این مرحله گنجانده شده است. برای برش میوه ها بهتر است میوه ها را با ضخامت بالا برش دهید. برای این که مجبور نباشید ساعت ها کار حوصله سر بر برش میوه را انجام دهید، از دستگاه اسلایسر میوه ای استفاده کنید که قابلیت تنظیم برش داشته باشد. بزرگترین ضخامت برشی که می توانید تنظیم کنید تیغه ی 12 میلی متری است. دستگاه اسلایسر می تواند میوه ها را به سرعت و با دقت بالا و کاملا مرتب برش دهد.

چیدمان میوه ها روی توری ها یک نکته مهم برای تهیه میوه خشک پفکی است

در این مرحله میوه های برش داده شده به صورت منظم روی توری ها و سینی ها چیده می شود. برای پیدا کردن مکانی برای قرار دادن سینی ها، بهتر است از میزهای چیدمان استفاده شود. سینی ها روی میز چیدمان قرار می گیرند و میوه ها منظم و با فاصله روی سینی ها چیده می شوند. اگر میوه ها به صورت نامنظم روی سینی ها گذاشته شوند، برخی از میوه ها خشک نمی شوند و در بسته بندی کپک می زنند.

روشن کردن دستگاه میوه خشک کن برای اماده کردنه میوه خشک پفکی

دستگاه میوه خشک کن را 20 دقیقه زودتر روشن کنید تا گرم شود. دما و زمان دستگاه را تنظیم کنید. سپس سینی ها داخل دستگاه قرار دهید و درب دستگاه را ببندید. در اثر هوای گرم غیر مستقیم، رطوبت میوه ها گرفته می شود و رطوبت حاصل از طریق مکنده به بیرون دستگاه هدایت می شود. در این حالت، میوه ها به صورت پفکی در می آیند.

نکته مهم برای پفکی و ترد شدن میوه خشک

برای پفکی شدن محصولات بهتر است از دستگاه خشک کنی استفاده کنید که کنترل کاملی بر رطوبت داشته باشد. دستگاه میوه خشک کنی که دارای سیستم سیرکولاسیون است می تواند رطوبت را که سنگین تر است از پایین و کف دستگاه خارج کرده و هوای گرم را که سبک تر است بین سینی ها به گردش در آورد. دقت داشته باشید که دستگاه خشک کنی که تهیه می کند فن دار نباشد چون در این دستگاه ها که هوای گرم به صورت مستقیم به محصولات برخورد می کند و گردش نمی کند، با رطوبت مخلوط می شود و مدیریتی روی رطوبت و هوا نیست. با این شرایط میوه ها اکسید، سیاه و نرم می شوند.

خرید دستگاه میوه خشک کن پفکی

برای خرید دستگاه خشک کن با استانداردهای مذکور، می توان به تولید کنندگان معتبر دستگاه های میوه خشک کن از جمله گروه تولیدی اسوه مراجعه کرد. به منظور دریافت مشاوره ی رایگان خرید دستگاه و راه اندازی کسب و کار، با کارشناسان مجرب این مجموعه تماس حاصل فرمایید.

3.7/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب سایت:

آسیاب زردچوبه

زردچوبه یکی از ادویه هایی پر طرفدار در آشپزی است. این ادویه ی خوشمزه برای پودر شدن بسیار سخت است. در این مقاله تقریبا از

ادامه مطلب »
برچسب ها:

پیشنهاد لحظه ای:

امتیاز این مطلب:
5/5