گروه ماشین سازی
روش خشک کردن توت سفید بدون سیاه شدن

روش خشک کردن توت سفید بدون سیاه شدن

فهرست مطالب

با چند روش ساده به راحتی می توان میوه های در معرض اکسید شدن را بدون آن که سیاه و کبود شوند خشک کرد. توت سفید خشک از میوه خشک هایی است که بسیار محبوب هستند. و افرادی که قصد لاغر شدن دارند یا مبتلا به دیابت هستند، از توت خشک به عنوان جایگزین قند استفاده می کنند. با این حال، تهیه کردن آن کمی چالش برانگیز است زیرا توت سفید سریع سیاه می شود و ظاهر آن برای استفاده خوشایند نیست. در این مقاله چند روش خشک کردن توت سفید بدون سیاه شدن آورده ام. چه به روش سنتی خشک کنید و چه با دستگاه میوه خشک کن، این مقاله کمک کننده است. اگر می خواهید سرعت و میزان تولید بالا را چاشنی کارتان کنید، استفاده از دستگاه میوه خشک کن توصیه ی من به شماست. احتمال زیاد می خواهید بدانید قیمت یک دستگاه میوه خشک کن چقدر است. در اینجا لیست قیمت دستگاه سبزی و میوه خشک کن صنعتی را پیوست کرده ام. امیدوارم به کارتان بیاید.

غلتاندن توت ها در آب و آبلیمو برای خشک کردن توت سفید بدون سیاه شدن

مقداری آبلیمو ترش در ظرفی از آب سر بریزید و توت ها را به مدت 5 دقیقه داخل مخلوط آب و آبلیمو بریزید. توت های سفید دارای بافت بسیار نرمی هستند و به همین دلیل نیازی نیست مدت طولانی در آب و آبلیمو قرار بگیرند.

غلتاندن توت ها در آبمیوه ها برای خشک کردن توت سفید بدون سیاه شدن

یکی از راه هایی که می تواند از اکسید و سیاه شدن توت ها در حین فرایند خشک کردن کمک کند، سیتریک اسید می باشد. آب میوه ها سرشار از سیتریک اسید هستند و در این فرایند بسیار کارساز هستند. آب آناناس که یکی از خوشمزه ترین آبمیوه هاست پیشنهاد ویژه ی من به شماست! در طعم توت خشک هم تاثیر عالی خواهد داشت.

اسپری مخلوط آب لیموترش و لیمو شیرین روی توت ها برای جلوگیری از سیاه شدن

پس از چیدن با فاصله توت ها از هم روی سینی ها، می توانید آب لیمو ترش و لیمو شیرین را مخلوط کرده و روی توت ها اسپری کنید. در این روش، توت ها دفرم نمی شوند.

کنترل رطوبت در حین خشک کردن برای جلوگیری از سیاه شدن توت

یکی از روش های موثر برای جلوگیری از سیاه شدن توت، کنترل رطوبت است. اگر به روش سنتی با آفتاب توت ها را خشک می کنید، بایستی شب هنگام توت ها را از فضای آزاد بردارید. زیرا هوا در شب دارای رطوبت است و باعث اکسید وسیاه شدن توت می شوند. همچنین اگر با دستگاه خشک کن، توت خشک تهیه می کنید، دقت داشته باشید که دستگاه فن دار نباشد. زیرا در دستگاه های فن دار، توت خشک در معرض مستقیم هوای گرم قرار می گیرند و رطوبت توت ها با هوای گرم مخلوط شده و کنترلی بر رطوبت آن ها نیست. در صورتی که در دستگاه های خشک کن با سیستم گردش هوای گرم، توت ها در معرض هوای گرم به صورت غیر مستقیم قرار می گیرند، رطوبت کنترل شده و به بیرون از دستگاه هدایت می شود.

تهیه ی دستگاه خشک کن توت بدون سیاه شدن

برای تهیه دستگاه میوه خشک کن بهتر است بدون واسطه از تولید کننده خرید کنید. اسوه یکی از فعال ترین تولید کنندگان دستگاه های خشک کن در کشور است که عرضه و فروش مستقیم به مصرف کنندگان دارد. دستگاه های میوه خشک کن اسوه دارای یک سال ضمانت و پنج سال خدمات پس از فروش واقعی است. برای اطمینان از خرید دستگاه های خشک کن اسوه، تست دستگاه ها با محصولات به صورت رایگان است. جهت هماهنگی تست دستگاه های میوه خشک کن و دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان اسوه در تماس باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روش خشک کردن توت سفید بدون سیاه شدن

آخرین مطالب سایت:

آسیاب زردچوبه

زردچوبه یکی از ادویه هایی پر طرفدار در آشپزی است. این ادویه ی خوشمزه برای پودر شدن بسیار سخت است. در این مقاله تقریبا از

ادامه مطلب »
برچسب ها:

پیشنهاد لحظه ای:

امتیاز این مطلب:
5/5