گروه ماشین سازی

روش خشک کردن سیب با دستگاه میوه خشک کن

فهرست مطالب

در این مقاله سعی بر آن داریم که روش خشک کردن سیب با دستگاه میوه خشک کن را کامل و مفصل توضیح دهیم:

(🧷 لیست قیمت دستگاه میوه خشک کن صنعتی)

روش خشک کردن سیب با دستگاه میوه خشک کن اسوه

در قدم اول، سیب ها را کاملا شست و شو دهید. سپس، آن ها را به صورت نازک و چیپسی برش دهید. دقت کنید که ضخامت برش سیب ها یکسان باشد. اگر میزان تولید زیادی دارید، برش سیب ها بسیار زمان بر می شوند که یک دستگاه اسلایسر چاره ی آن است. با دستگاه اسلایسر می توان ضخامت برش میوه ها را از 2 تا 12 میلی متر تنظیم کرد.

سپس میوه ها را روی توری های ضد حرارت و ضد زنگ چیدمان کرده و برای این که رنگ سیب سیاه نشود می توان به دلخواه کمی آبلیمو روی آن ها زد.

دستگاه خشک کن را روشن کرده و دمای آن را روی 55-70 درجه ی سانتی گراد تنظیم کنید. پس از نیم ساعت که دستگاه گرم شد، سیب ها را که روی توری ها چیده شده اند، روی سینی ها قرار می دهیم. و داخل دستگاه خشک کن می گذاریم. زمان پیشنهادی برای خشک کردن سیب با دمای مورد نظر، 8 ساعت می باشد. پس از 8 ساعت دستگاه خشک کن به صورت اتوماتیک خاموش می شود. سینی ها را از دستگاه بیرون آورید و پس از این که چیپس های سیب خنک شدند آن را در ظرف شیشه ای کاملا خشک و تمیز نگه داری کنید. با این روش چیپس سیب مرغوب و با کیفیت خواهید داشت.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب سایت:

آسیاب زردچوبه

زردچوبه یکی از ادویه هایی پر طرفدار در آشپزی است. این ادویه ی خوشمزه برای پودر شدن بسیار سخت است. در این مقاله تقریبا از

ادامه مطلب »
برچسب ها:

پیشنهاد لحظه ای:

امتیاز این مطلب:
5/5