گروه ماشین سازی

طرز تهیه ی انجیر خشک با دستگاه میوه خشک کن

فهرست مطالب

انجیر با وجود خاصیت های بیشماری که دارد در دوره ی بسیار کوتاهی از سال برداشت می شود. از این رو، بسیاری از افراد راه حل را در خشک کردن آن ها می دانند تا در طول سال بتوانند از این میوه ی لذیذ بهره ببرند. این میوه ی خوشمزه و پرخاصیت را می توان در آفتاب، فر یا دستگاه خشک کن، خشک کرد. خشک کردن انجیر در آفتاب، معایبی همچون نشستن گرد و غبار یا حشرات روی آن ها را دارد. همچنین خشک کردن با فر، میوه یا انجیر را به حالت پخته در می آورد و رنگ و بو و طعم اصلی میوه را از بین می برد. بنابراین خشک کردن انجیر با دستگاه میوه خشک کن به مراتب بهداشتی تر است و کیفیت محصول را حفظ می کند. از این رو، در مقاله حاضر به طرز تهیه ی انجیر خشک با دستگاه میوه خشک کن می پردازیم:

(🧷 لیست قیمت دستگاه سبزی و میوه خشک کن صنعتی)

نحوه ی خشک کردن انجیر سیاه

اولین و مهم ترین مرحله، شستن انجیر ها با آب سرد و سپس آبکشی آن هاست. پس از شستشو و آبکشی، صبر کنید تا انجیرها خشک شوند و سپس آن ها را برش دهید. برای این که انجیر ها بهتر خشک شوند و وسط آن ها خراب نشود، توصیه می شود آن را اسلایس کنید تا به صورت چیپسی در آید.

سپس توری های نسوز و ضد حرارت را روی سینی ها بگذارید و اسلایس انجیرها را روی توری ها قرار دهید. در نظر داشته باشید که بیست دقیقه زودتر دستگاه را روشن کنید تا گرم شود و سپس سینی ها را داخل دستگاه خشک کن قرار دهید. دستگاه های خشک کن اسوه دارای کنترل زمان، دما و رطوبت هستند که می توانید آن را تنظیم کنید. برای خشک کردن انجیر دمای پیشنهادی 55 تا 70 درجه سانتی گراد و زمان مورد نیاز برای خشک کردن اسلایس انجیر 8 ساعت می باشد. چنانچه از انجیر درسته برای خشک کردن استفاده می کنید زمان مورد نیاز 13 ساعت با دمای 55-70 درجه سانتی گراد است.

پس از سپری کردن زمان تنظیم شده، دستگاه به صورت اتومات خاموش می شود. سینی ها را بیرون آورید و صبر کنید تا انجیر ها خنک شوند. وقتی خنک شدند آن را در ظرف شیشه ای تمیز و درب دار نگه داری کنید.

خواص انجیر خشک

انجیر و انجیر خشک برای حفظ سلامت گوارش کمک می کند و مشکلات گوارشی همچون یبوست را بر طرف می سازد. این میوه شگفت انگیز منبع انرژی بسیار مقوی است که حاوی کربوهیدرات و قند می باشد. از دیگر خواص این میوه کاهش فشار خون و جلوگیری از بروز بیماری های قلبی و کاهش وزن است.

انواع دستگاه های میوه خشک کن- اپارات

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب سایت:

برچسب ها:

پیشنهاد لحظه ای:

امتیاز این مطلب:
5/5