اسوه صنعت اصفهان
Search
طرز خشک کردن آلبالو با دستگاه میوه خشک کن

طرز خشک کردن آلبالو با دستگاه میوه خشک کن

فهرست مطالب

آلبالو خشک از میوه خشک های بسیار خوشمزه و محبوب است که خاصیت های دارویی نیز دارد. این میوه خشک را می توان با آفتاب، فر، یا دستگاه میوه خشک کن تهیه کرد. از میان این سه روش، خشک کردن با دستگاه میوه خشک کن اصولی تر و بهداشتی تر است و خاصیت و کیفیت محصول اولیه را حفظ می کند. در اینجا به طرز خشک کردن آلبالو با دستگاه میوه خشک کن پرداختیم.

دستگاه های میوه خشک کن در مقیاس های کوچک خانگی تا صنعتی بزرگ تولید می شوند. جهت مشاهده لیست قیمت دستگاه میوه خشک کن صنعتی کلیک کنید.

1. آلبالوها را شسته و تمیز کنید

در قدم اول، آلبالوها را بشویید. پس از آبکشی، آن ها را روی یک حوله قرار دهید تا خشک شوند. ساقه ها را از آلبالو ها جدا کنید. بنا به سلیقه تان، می توانید هسته های آلبالو را هم جدا کنید. برای این که در حین هسته گیری، آلبالو ها له و دفرم نشوند، از اهرم هسته گیر استفاده کنید.

2. آلبالوها را از وسط نصف کنید

برای این که آلبالو ها سریع تر خشک شوند و همچنین در مصرف انرژی دستگاه خشک کن صرفه جویی شود می توانید آلبالو را از وسط برش دهید.

3. آلبالوها را روی سینی های خشک کن بچینید

اگرچه آلبالوها کوچک هستند و وقتی کم آب می شوند حجمشان کوچکتر می شود، با این حال باز هم بهتر است با فاصله از هم روی سینی ها چیده شوند. چرا که عبور جریان هوا از سینی ها و توری ها در خشک کردن آن بسیار حائز اهمیت است.

4. دستگاه میوه خشک کن را روشن کنید

بیست دقیقه قبل از قرار دادن سینی ها داخل دستگاه خشک کن، دستگاه را روشن کنید و با دمای 135 درجه فارنهایت یا 57 درجه سانتی گراد تنظیم کنید. زمان لازم برای خشک کردن آلبالو با این دما تقریباً 12 تا 36 ساعت است.

نکته: اگر متوجه شدید که کمی بیش از حد طول می کشد، سینی ها را بچرخانید.

5. شرایط نگهداری آلبالو خشک

پس از خشک شدن، سینی ها را برون آورید و اجازه دهید آلبالو خشک خنک شود. آلبالوها را در شیشه ای بریزید. هر روز به مدت 7-10 روز تکان دهید. اگر کمی نم دار است، آن ها را مجددا داخل دستگاه خشک کن قرار دهید تا بیشتر خشک شود. در غیر این صورت، کپک می زند. اگر دچار کپک شدند، آلبالو ها را دور بریزید.

دستگاه خشک کن آلبالو

اسوه صنعت تولید کننده دستگاه های خشک کن آلبالو در کاربردهای خانگی، نیمه صنعتی و صنعتی می باشد. شما می توانید بدون واسطه از تولید کننده خرید کنید. کارشناسان اسوه صنعت به صورت تمام وقت پاسخگوی شما هستند. جهت برقراری ارتباط با کارشناسان اسوه، اینجا کلیک کنید.

4.5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طرز خشک کردن آلبالو با دستگاه میوه خشک کن

آخرین مطالب سایت:

برچسب ها:

پیشنهاد لحظه ای:

امتیاز این مطلب:
5/5