گروه ماشین سازی
روش تهیه میوه خشک بدون سیاه شدن

طرز خشک کردن انجیر بدون سیاه شدن

فهرست مطالب
طرز خشک کردن انجیر بدون سیاه شدن

برای خشک کردن انجیر می توان از روش های سنتی خشک کردن در آفتاب و روش های مدرن خشک کردن در مایکروویو و یا دستگاه میوه خشک کن استفاده کرد. با این حال انجیر از میوه هایی است برای خشک کردن آن اصولی را می بایست رعایت کرد. در غیر این صورت، خشک کردن آن چالش برانگیز است و باعث سیاه و اکسید شدن آن می شود. در این مقاله به طرز خشک کردن انجیر بدون سیاه شدن می پردازیم.

🧷 لیست قیمت دستگاه میوه خشک کن صنعتی

کنترل رطوبت درشیوه خشک کردن انجیر بدون سیاه شدن

یکی ازدلایل اصلی که انجیر در فرایند خشک کردن سیاه می شود، اکسید شدن آن است. و این اکسید شدن عمدتا به خاطر عدم کنترل رطوبت است. برای مثال، اگر از روش سنتی خشک کردن در آفتاب استفاده می کنید و آن ها را در فضای آزاد قرار می دهید، شب ها حتما آن ها را جمع آوری کنید. زیرا در شب، رطوبت بیشتری در هوا وجود دارد. اگر از مایکروویو استفاده می کنید بهتر است پس از اتمام خشک کردن بلافاصله درب مایکروویو را باز کنید تا رطوبت ایجاد شده از دستگاه خارج شود، اگرچه مایکروویو روش پیشنهادی برای خشک کردن محصولات غذایی مناسب نیست زیرا بافت مولکولی محصول را از بین می برد و طراوت، عطر و مزه ی آن از دست خواهد رفت.

 کنترل رطوبت درشیوه خشک کردن انجیر بدون سیاه شدن
 کنترل رطوبت درروش خشک کردن انجیر بدون سیاه شدن

برای خشک کردن انجیر با دستگاه خشک کن که بهترین روش می باشد و می توان در هر موقع محصول را خشک کنید. همچنین دستگاه میوه خشک کنی را برای خشک کردن برگزینید که دارای کنترلر و سنسور رطوبت باشد و رطوبت را از قسمت پایین دستگاه به محیط بیرون هدایت کند. در دستگاه های میوه خشک کن فن دار که هوای گرم به صورت مستقیم به محصولات برخورد می کند، با رطوبت آن ها ترکیب شده و کنترلی بر رطوبت آن ها نیست. در نتیجه، انجیر سیاه و اکسید می شود. دستگاه های میوه خشک کن اسوه صنعت دارای فن سانتریفیوژ، سیستم گردش هوا و کنترلر رطوبت هستند. برای تهیه ی این دستگاه ها می توانید بدون واسطه و با قیمتی مقرون به صرفه از تولید کننده خرید کنید.

آب پز کردن انجیرروشی سنتی برای خشک کردن بدون سیاه شدن

آپ پز کردن، یکی از روش های قدیمی برای جلوگیری از سیاه شدن انجیر است. وقتی انجیرها را خشک کردید، آن ها را شسته و با پارچه ای آن ها را خشک کنید. سپس، آن ها را به مدت 2 الی 3 دقیقه بجوشانید. و مجدد آن ها را در دستگاه خشک کن یا در معرض آفتاب قرار دهید تا خشک شوند.

آب پز کردن انجیرروشی سنتی برای خشک کردن بدون سیاه شدن
روش خشک کردن انجیربا اسپری آبلیمو بدون سیاه شدن

روش خشک کردن انجیربا اسپری آبلیمو بدون سیاه شدن

آبلیمو به دلیل اسیدی بودن، از اکسید شدن جلوگیری می کند. بعد از اسلایس انجیرها، آبلیمو روی سطح آن ها اسپری کنید. و سپس آن ها را در دستگاه میوه خشک کن یا در معرض آفتاب قرار دهید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روش تهیه میوه خشک بدون سیاه شدن

آخرین مطالب سایت:

آسیاب زردچوبه

زردچوبه یکی از ادویه هایی پر طرفدار در آشپزی است. این ادویه ی خوشمزه برای پودر شدن بسیار سخت است. در این مقاله تقریبا از

ادامه مطلب »
برچسب ها:

پیشنهاد لحظه ای:

امتیاز این مطلب:
5/5