گروه ماشین سازی
ظرفیت دستگاه میوه خشک کن خانگی

ظرفیت دستگاه میوه خشک کن خانگی

فهرست مطالب

یکی از مساله های مهم در خرید دستگاه میوه خشک کن، ظرفیت آن است. اگر قصد خرید راه اندازی کسب و کار در منزل  یا کارگاه را دارید، ظرفیت دستگاه خشک کن میوه خشک کن خانگی یا کارگاهی بسیار حائز اهمیت است. زیرا با دانستن ظرفیت دستگاه میوه خشک کن خانگی می توانید تعیین کنید که در هر دوره خشک کردن، چقدر محصول می توان برداشت کرد. در این مقاله، نحوه اندازه‌گیری ظرفیت دستگاه های میوه خشک کن خانگی اسوه را بررسی می‌کنیم و به تعداد سینی ها و ابعاد و سایر مشخصات دستگاه می پردازیم.

ظرفیت دستگاه خشک کن خانگی اسوه

دستگاه های میوه خشک کن خانگی اسوه همگی کابینی هستند و دارای سینی هستند. دستگاه میوه خشک کن 75 کیلویی و 100 کیلویی، از دستگاه های خانگی هستند. منظور از خانگی یعنی این که برای تولید میوه خشک برای کسب و کارهای خانگی مناسب هستند. 

ظرفیت اسمی دستگاه خشک کن خانگی اسوه

منظور از خشک کن 75 کیلویی و 100 کیلویی، وزن دستگاه نیست. بلکه ظرفیت اسمی آن هاست. 75 کیلویی و 100 کیلویی که برای خشک کن های خانگی می آوریم، ظرفیت دستگاه ها بر حسب آلوی تر می باشد. برای مثال، در دستگاه خشک کن 75 کیلویی، 75  کیلوگرم آلوی تر ظرفیت دارد. و در دستگاه میوه خشک کن 100 کیلویی، 100 کیلوگرم آلوی تر می تواند جا بگیرد.

منظور از ظرفیت اسمی دستگاه خشک کن خانگی چیست؟

البته تنها ظرفیت اسمی دستگاه بر حسب آلو است و می توان با این دستگاه ها انواع میوه ها و سبزیجات، محصولات جالیزی، انواع گوشت های اسلایس شده، همچون مرغ و ماهی و میگو را خشک کرد. اگر دستگاه میوه خشک کن را به عنوان یک منبع درآمد می نگرید، دستگاه اسلایسر بسیار کاربردی است. زیرا برش میوه ها و سبزیجات با ضخامت یکسان بسیار مهم است. در غیر این صورت، در هنگام خشک کردن، قسمتی از محصول بیش از حد خشک شده است و قسمتی دیگر از آن هنوز خشک نشده است. علاوه بر این، خشک کردن همزمان و یکسان محصولات تنها به برش آن ها بستگی ندارد و تا حدود زیادی به مکانیزم دستگاه خشک کن نیز بستگی دارد؛ دستگاه میوه خشک کن اسوه دارای یک فن سانتریفیوژ است. فن سانتریفیوژ گرما و حرارت را از مشعل گرفته و آن را به طور یکسان بین تمام سینی ها پخش می کند. کارایی دستگاه های میوه خشک کن خانگی دقیقا مثل مدل های کارگاهی است. 

دستگاه های خشک کن خانگی اسوه چقدر فضا اشغال می کنند؟

دستگاه های میوه خشک کن خانگی اسوه بسیار کم جا هستند و فضای زیادی را اشغال نمی کنند و کم تر از 1 متر مربع را اشغال می کنند. این دستگاه ها را می توان در تراس، ایوان، زیر راه پله و یا حتی گوشه آشپزخانه قرار داد و استفاده کرد. گرما و سر و صدای غیر قابل تحمل ایجاد نمی کنند. یکی دیگر از مزیت های این دستگاه قابل حمل و انتقال آسان بودن آن به دلیل چرخ هایی است که دارند.

کاربرد دستگاه های خشک کن خانگی اسوه

از این دستگاه می توان برای فروشگاه های عطاری و مطب های سنتی استفاده کرد. چرا که برای خشک کردن گیاهان دارویی نیز کارایی دارند. 

هنگام خرید دستگاه خشک کن اسوه به چه نکاتی دقت کنیم؟

دستگاه های میوه خشک کن خانگی اسوه می توانند برقی یا گازی باشند. برقی یا گازی بودن به سفارش و نیاز مشتریان بستگی دارد. نوع برق مصرفی نیز می تواند یا تکفاز و یا سه فاز باشد. اگر برایتان سوال است که فرق خشک کن برقی بهتر است یا گازی پیشنهاد می کنم حتما مقاله “خشک کن برقی خوبه یا گازی” را بخوانید. مفصل به این موضوع پرداخته ام. ولی به طور خلاصه برایتان بگویم که خشک کن گازی از نظر صرفه جویی در هزینه و کارایی به صرفه تر است. 

آپشن های دستگاه میوه خشک کن خانگی اسوه:

کنترل دما دستگاه میوه خشک کن خانگی

این دستگاه مجهز به ترموستات (کنترل دما) است که می توان دمای مناسب را برای هر محصول انتخاب کرد و در روند خشک کردن محصولات دچار مشکل نشد.

کنترل زمان دستگاه میوه خشک کن خانگی

این دستگاه، همانند مایکروویو دارای تایمر (کنترل زمان) است. محصولات مختلف در زمان های مختتلف خشک می شوند. برای همین نیاز است که برای راحتی کاربر و جلوگیری از نظارت مداوم بر روی محصولات، تایمر را تنظیم کنید.

جدول زمان پیشنهادی برای خشک کردن انواع میوه و سبزی با دمای 55-70 درجه سانتی گراد

نوع محصولزمان (ساعت)نوع محصولزمان (ساعت)
شوید، نعناع4اسلایس انجیر سیاه8
تره6انجیر سیاه درسته13
ترخون، شنبلیله4لیمو ترش اسلایس14
پیاز8لیموترش درسته8
سیر8توت فرنگی8
موسیر8هلو13
زنجبیل8زردآلو13
قارچ5آلو13
ملون، طالبی، خربزه15آلوچه13
پرتقال8حبه انگور6
موز8خوشه انگور18
گوجه8سیب8
آناناس8کیوی8
آلو اسلایس8گلابی8
مشعل ایران رادیاتور دستگاه میوه خشک کن خانگی

دستگاه های خشک کن اسوه صنعت مجهز به مشعل ایران رادیاتور هوشمند می باشند. هوشمند به این معنی که دارای شیر برقی است و هرگاه ترموستات به آن اجازه روشن شدن می‌دهد، شیر برقی مسیر گاز را برای جرقه زدن درون مشعل باز می‌گذارد. «برای تنظیم دمای کابین شیر برقی مستقیماً از ترموستات فرمان می گیرد و نیازی به تغییر تنظیمات مشعل نیست.

فن سانتریفیوژ دستگاه میوه خشک کن خانگی

دستگاه خشک کن خانگی اسوه به جای این که برای هر سینی فن های جداگانه داشته باشد، تنها از یک فن سانتریفیوژ استفاده می کند. موتور این فن، 1.5 اسب بخار می باشد. همانطور که پیشتر گفتیم، فن سانتریفیوژ گرما و حرارت را از مشعل گرفته و آن را بین تمام سینی ها سیرکولاسیون یا پخش می کند. توزیع یکسان گرما بین تمام سینی ها باعث می شود به صورت محصولات هم زمان و یکسان خشک شوند و از طرفی محصول خشک شده حالت پختگی نداشته باشد. اگر حالت پختگی پیدا کند، یعنی مواد مغذی موجود در میوه یا سبزی از بین رفته اند. در صورتی که میوه خشک کن نباید همانند مایکروویو عمل کند. مایکروویو محصول را به حالت پختگی در می آورد و مواد مغذی در محصول از بین می رود. در صورتی کارکرد میوه خشک کن اینگونه نیست و محصول با حرارت غیر مستقیم خشک می شود و مواد مغذی اولیه را حفظ می کند.

4.4/5 - (15 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ظرفیت دستگاه میوه خشک کن خانگی

آخرین مطالب سایت:

آسیاب زردچوبه

زردچوبه یکی از ادویه هایی پر طرفدار در آشپزی است. این ادویه ی خوشمزه برای پودر شدن بسیار سخت است. در این مقاله تقریبا از

ادامه مطلب »
برچسب ها:

پیشنهاد لحظه ای:

امتیاز این مطلب:
5/5