گروه ماشین سازی
فواید عرق خارخاسک

فواید عرق خارخاسک

فهرست مطالب

فواید عرق خارخاسک

گیاه خارخاسک یا خار خسک در طب سنتی، خواص درمانی متفاوتی چون دفع سنگ کلیه و مثانه و رفع التهاب مجاری ادرار دارد. میوه این گیاه که در ایران نیز وجود دارد برای درمان دیابت مورد استفاده قرار می‌ گیرد.

خواص و فواید گیاه خارخاسک

خارخاسک یک ادرار آور طبیعی است و به عنوان یک ادرار آور طبیعی عمل می کند عصاره خارخاسک اثر قوی در التیام و تسکین درد و التهاب دارد برای درمان طبیعی سرطان مفید است قرمزی پوست و تحریک پوست در بزرگسالان و کودکان را که مبتلا به اگزما هستند، کاهش می دهد.

درمان عفونت ادرار

عرق خارخاسک دارای خاصیت ادرار آوری است و موجب افزایش دفعات ادرار شده و همجنین خاصیت ضد عفونی کنندگی نیز دارد. عرق خارخاسک با داشتن این خواص موجب کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های عفونی مجاری ادراری و عفونت ادراری می‌شود.

درمان اگزما

مصرف عرق خارخاسک می‌تواند از ابتلا به اگزما در کودکان و بزرگسالان جلوگیری کند.

درمان سنگ صفرا

عرق خارخاسک سرشار از مواد مغذی و معدنی بسیار مفیدی برای بدن است. عرق خارخاسک دارای خاصیت ضد انگل بوده و با داشتن این خاصیت می‌تواند برای درمان سنگ صفرا یک گزینه درمانی مناسب باشد.

درمان دیابت

عرق خارخاسک دارای خواص مفید و موثری در کاهش قند خون است. از جمله دارو‌هایی که متخصصان طب سنتی برای درمان دیابت و کاهش قند خون بالا تجویز می‌کنند عرق خارخاسک است.

درمان فشار خون

یکی دیگر از خواص مصرف عرق خارخاسک کمک به کاهش فشار خون است. عرق خارخاسک موجب کاهش تری گلیسرید و کلسترول شده و این موضوع موجب کاهش فشار خون در فرد می‌شود.

کاهش علائم یائسگی

مصرف عرق خارخاسک در دوران یائسگی موجب ترشح هورمون LH می‌شود. ترشح هورمون LH در بانوان موجب کاهش عوارض و علائم ناراحت کننده یائسگی از جمله عرق شبانه و گرگرفتگی می‌شود.

برچسب ها: عرق خارخاسک، فواید عرق خارخاسک، خرید عرق خارخاسک در فروشگاه بزرگ اسوه سلامت، خرید دستگاه های عرق گیری اسوه صنعت اصفهان، دستگاه عرق گیری

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فواید عرق خارخاسک

آخرین مطالب سایت:

آسیاب زردچوبه

زردچوبه یکی از ادویه هایی پر طرفدار در آشپزی است. این ادویه ی خوشمزه برای پودر شدن بسیار سخت است. در این مقاله تقریبا از

ادامه مطلب »
برچسب ها:

پیشنهاد لحظه ای:

امتیاز این مطلب:
5/5