اسوه صنعت اصفهان

Search
عرق کاکوتی

فواید عرق کاکوتی

فهرست مطالب

فواید عرق کاکوتی در طب سنتی

متخصصان طب سنتی معتقدند که عرق کاکوتی دارای طبیعتی گرم و خشک است. و برای مصرف افراد سرد مزاج بسیار مناسب و مفید است. خواص عرق کاکوتی بسیار زیاد است و از خواص این عرق گیاهی می‌توان به تقویت معده، ضد عفونی کردن معده، ضد عفونی کردن مجاری تنفسی، خلط آور، ضد دیابت، ضد تشنج، قاعده آور، ضد سرماخوردگی، درمان اسهال، درمان زخم معده و درمان روماتیسم اشاره کرد.

عرق کاکوتی برای درمان اسهال

عرق کاکوتی ضد عفونی کننده قوی است و با کمک این خاصیت خود می‌تواند موجب پاک سازی روده شده و اسهال را درمان کند.

عرق کاکوتی یک داروی ضد افسردگی

عرق کاکوتی دارای خواص و تاثیر ضد افسردگی است. عرق کاکوتی دارای ترکیباتی مانند پولگون است که این ترکیبات می‌توانند علت وجود این خاصیت ضد افسردگی عرق کاکوتی باشند. همچنین عرق کاکوتی موجب افزایش انتقال عصبی سروتونرژیک می‌شود.

عرق کاکوتی برای پیشگیری و درمان سرماخوردگی

عرق کاکوتی دارای خواص ضد باکتریایی قوی است و از این طریق موجب کاهش احتمال ابتلا به سرماخوردگی و آنفلونزا می‌شود.

عرق کاکوتی برای تنظیم قاعدگی

عرق کاکوتی دارای خاصیت قاعده‌آور است و یک گزینه درمانی برای تنظیم قاعدگی نامنظم است.

عرق کاکوتی برای درمان مشکلات گوارشی

عرق کاکوتی با داشتن خواص ضد میکروبی می‌تواند موجب کاهش ابتلا به زخم معده ناشی از هلیکو باکتر پیلوری شود. همچنین عرق کاکوتی دارای خواص ضدالتهابی و آرام بخش است. که از این طریق می‌تواند موجب کمک به درمان معده درد، عرق کاکوتی برای نفخ شکم، دل پیچه و سلامت دستگاه گوارش شود.

عرق کاکوتی و درمان زخم معده

عرق کاکوتی می‌تواند در تسریع و تسهیل ترمیم زخم معده تاثیرگذار و مفید باشد. عرق کاکوتی بر کاهش نسبت مرگ سلولی به تکثیر سلولی و افزایش رگ زایی در غشای مخاطی معده تاثیرگذار است. که این موضوع علت این خاصیت ترمیمی عرق کاکوتی برای زخم معده است. علاوه بر این عرق کاکوتی دارای ترکیبات ۱و ۸- سینئول و پولگون است. که موجب کاهش ترشح زیاد اسیر معده می‌شود. و پولگون دارای خواص ضد التهابی نیز است.

عرق کاکوتی و خواص آتتی اکسیدانی

عرق کاکوتی می‌تواند با افزایش ضداكساینده‌های درون سلولی مانند بیلی روبین، اسید اوریك و آلبومین می تواند موجب افزایش ظرفیت آنتی اکسیدانی تام سرمی شود. علاوه بر این وجود تركیبات گوناگون فنولی در عرق کاکوتی باعث افزایش فعالیت آنزیم‌های دارای خاصیت آنتی اکسیدانی و حذف رادیکال های آزاد می شود. همچنین موجب كاهش پراكسیداسیون لیپیدی نیز می‌شوند.

برچسب ها: خرید عرق کاکوتی در فروشگاه بزرگ اسوه سلامت، خرید دستگاه های عرق گیری اسوه صنعت اصفهان، فواید عرق کاکوتی

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عرق کاکوتی

آخرین مطالب سایت:

برچسب ها:

پیشنهاد لحظه ای:

امتیاز این مطلب:
5/5