گروه ماشین سازی
فوایدعرق یونجه

فواید عرق یونجه

فهرست مطالب

فواید عرق یونجه

کاهش کلسترول با عرق یونجه

توانایی کاهش کلسترول عرق یونجه، بهترین مزیت سلامتی آن است که تا به امروز مورد مطالعه قرار گرفته است. مطالعات متعدد حیوانی نشان داده است که یونجه می‌تواند کلسترول تام، کلسترول LDL (بد) و‌تری گلیسیرید را کاهش دهد. در حالی که کلسترول HDL (خوب) را افزایش می‌دهد که ممکن است خطر بیماری قلبی را کاهش دهد. اثر کاهش‌دهنده کلسترول یونجه به دلیل دارا بودن مقدار بالای ساپونین آن نسبت داده می‌شود که ترکیبات گیاهی شناخته شده بسیار مفید و مؤثری برای کاهش سطح کلسترول نیز هستند.

مواد موجود در یونجه این کار را با کاهش جذب کلسترول در روده و افزایش دفع ترکیبات مورد استفاده برای ایجاد کلسترول جدید انجام می‌دهند. با این حال، تحقیقات اخیر در مورد یونجه و کلسترول در انسان‌ها بسیار کم است. مطالعات کنونی نشان می‌دهد که یونجه به عنوان یک عامل کاهش‌دهنده کلسترول بالقوه برای سلامتی بدن نویدبخش است. در مطالعات حیوانی نشان داده شده است که یونجه سطح کلسترول را کاهش می‌دهد. این موضوع احتمالاً به این دلیل است که یونجه و عرق آن حاوی ترکیبات گیاهی به نام ساپونین است. 

عرق یونجه برای چاقی

یکی از مواردی که به عنوان خاصیت عرق یونجه مطرح است، افزایش حجم بدن می‌باشد. در طب سنتی برای افزایش وزن توصیه می‌شود. تا از عرق یونجه دو تا سه بار در روز بعد از هر وعده غذایی استفاده کنید. همچنین چیزی به عنوان عوارض عرق یونجه برای چاقی وجود ندارد. اما به هر حال بهتر است که از افراط و تفریط در هر چیزی خود داری کنید! و از روش افزایش وزن اصولی استفاده کنید.

سایر خواص عرق یونجه

خواص عرق یونجه شامل کاهش فشار خون، عمل به عنوان یک دیورتیک، افزایش تولید شیر مادر، درمان آرتریت و خلاص شدن از شر سنگ کلیه هستند. بیشتر این فواید که به عنوان پیشنهادی برای سلامتی در طب سنتی مطرح هستند، هنوز مورد تحقیق قرار نگرفته است. با این حال، تعداد کمی از آن‌ها تا حدی مورد مطالعه قرار گرفته است. 

برچسب ها: فواید عرق یونجه، خواص عرق یونجه، خرید عرق یونجه در فروشگاه اسوه سلامت ایرانیان، بایگانی دستگاه های عرق گیری اسوه صنعت اصفهان

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فوایدعرق یونجه

آخرین مطالب سایت:

آسیاب زردچوبه

زردچوبه یکی از ادویه هایی پر طرفدار در آشپزی است. این ادویه ی خوشمزه برای پودر شدن بسیار سخت است. در این مقاله تقریبا از

ادامه مطلب »
برچسب ها:

پیشنهاد لحظه ای:

امتیاز این مطلب:
5/5