گروه ماشین سازی
فوایدعلف چای(هزار چشم)

فوایدعلف چای(هزار چشم)

فهرست مطالب


فواید علف چای (هزار چشم): اشتها آور، هضم غذا،. تسکین اعصاب، ضد میگرن، ضد تشنج، ضد سیاتیک، ضد عفونی کننده، ضد تب، ضد اسهال، ضد قولنج کبدی و کلیوی، ضد یرقان، ضد سنگ کلیه و مثانه، ضد سل، تقویت کننده کار دستگاه های عمومی بدن، درمان آسم، سر درد، تنظیم کننده ادرار.

انواع اسیاب های اسوه صنعت

خار مریم یا علف چای گیاهی بومی اروپا با گل های زرد و ستاره ای شکل است. اغلب برای افسردگی استفاده می شود، اما می تواند باعث تداخلات جدی با برخی داروها شود.

علف چای به نام جان باپتیست نامگذاری شده است. این گیاه معمولاً در حدود ۲۴ ژوئن، روز جشن سنت جان باپتیست شروع به گل دادن می کند. حاوی مواد شیمیایی زیادی است که بر روی پیام رسان های مغز که خلق و خو را تنظیم می کنند، عمل می کنند.

مردم بیشتر از خار مریم برای افسردگی و اختلالات خلقی استفاده می کنند. شواهد علمی قوی وجود دارد که نشان می‌دهد برای افسردگی خفیف تا متوسط مؤثر است. علف چای همچنین برای علائم یائسگی و بسیاری از شرایط دیگر استفاده می شود، اما هیچ مدرک علمی خوبی برای حمایت از بیشتر این موارد دیگر وجود ندارد.

علف چای در مکمل های غذایی در ایالات متحده موجود است. اما فرانسه استفاده از آن را در محصولات به دلیل نگرانی های مربوط به تداخل دارویی ممنوع کرده است. در کشورهای دیگر، علف چای فقط با نسخه در دسترس است.

فواید سلامتی گیاه علف چای

اعتقاد بر این است که خار مریم باعث تقویت خلق و خو و تسکین افسردگی می شود، اما دقیقاً مشخص نیست که چگونه کار می کند. محققان گمان می کنند که ترکیبات موجود در این گیاه (هایپریسین و هایپرفورین) ممکن است سطوح برخی از مواد شیمیایی مغز مانند سروتونین را افزایش دهند. افراد مبتلا به افسردگی اغلب سطوح پایینی از سروتونین و سایر انتقال دهنده های عصبی دارند.

یکی از دلایلی که ممکن است افراد بخواهند درمان طبیعی افسردگی را امتحان کنند (بر خلاف داروهای ضد افسردگی که می توانند سروتونین را افزایش دهند) این است که خار مریم نسبت به داروها عوارض جانبی کمتری دارد.

دلایل دیگری که از علف چای استفاده می کنند:

اضطراب

علائم مرتبط با یائسگی

سندرم پیش از قاعدگی (PMS)

اختلال عاطفی فصلی (SAD)

ترک سیگار

عفونت های ویروسی

فواید علف چای (هزار چشم)

انواع ادویه جات اسوه سلامت

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فوایدعلف چای(هزار چشم)

آخرین مطالب سایت:

آسیاب زردچوبه

زردچوبه یکی از ادویه هایی پر طرفدار در آشپزی است. این ادویه ی خوشمزه برای پودر شدن بسیار سخت است. در این مقاله تقریبا از

ادامه مطلب »
برچسب ها:

پیشنهاد لحظه ای:

امتیاز این مطلب:
5/5