اسوه صنعت اصفهان

Search
مضرات میوه خشک

مضرات میوه خشک

فهرست مطالب

اندازه نگه دار که اندازه نکوست! اگرچه خواص بینظیر و شگفت آور میوه خشک غیر قابل انکار است، زیاده روی در مصرف آن ممکن از عوارض جانبی داشته باشد. در اینجا به چند مورد از مضرات میوه خشک در صورت زیاده روی در مصرف آن ها می پردازیم:

لیست قیمت دستگاه میوه خشک کن صنعتی

افزایش وزن از مضرات مصرف بیش از حد میوه خشک

مطالعات انجام شده توسط محققان در طول سال‌ها نشان داده است که تنها 250 کالری از میوه های خشک در طول ماه می تواند یک کیلوگرم به وزن اضافه کند. افزایش ناگهانی وزن می تواند عوارض دیگری مانند چاقی، مشکلات قاعدگی در زنان، فشار خون بالا و غیره را به همراه داشته باشد. بنابراین اجتناب از مصرف زیاد میوه های خشک ضروری است. برای اطمینان از دریافت حداقل کالری، می‌توانیم روی خرما، زردآلو، زغال اخته، زغال اخته و غیره تمرکز کنیم.

آسم از مضرات مصرف بیش از حد میوه خشک

در تولید برخی از میوه های خشک از دی اکسید گوگرد استفاده می شود. مطالعات نشان داد که این گاز بدبو زمانی که در مقادیر محدود مصرف شود بسیار مضر نیست. اما طبق نظر کارشناسان ایمنی مواد غذایی، حد مجاز دی اکسید گوگرد در انسان نباید بیش از 20 میلی گرم در روز باشد زیرا می تواند باعث آسم، واکنش آلرژیک و بثورات پوستی در فرد شود.

مشکلات گوارشی از مضرات مصرف بیش از حد میوه خشک

میوه های خشک با محتوای فیبر بالا به حرکت منظم روده و جریان خون صاف کمک می کند. با این حال، مصرف بیش از حد فیبر می تواند منجر به نفخ، اسهال، نفخ شکم، گرفتگی عضلات و یبوست شود. مصرف تدریجی و مداوم میوه های خشک در یک دوره زمانی می تواند این خطر را تعدیل کند.

پوسیدگی دندان از مضرات مصرف بیش از حد میوه خشک

میوه های خشکی که در بازار موجود است با یک لایه شکر ضخیم عرضه می شوند تا رطوبت را وارد بدن نکرده و به یکدیگر نچسبند. این قند به طور قابل توجهی به پوسیدگی دندان کمک می کند. به همین دلیل است که باید از مصرف بیش از حد میوه های خشک اجتناب شود.

افزایش قند خون از مضرات ممصرف بیش از اندازه میوه خشک

بیشتر میوه های خشک دارای شاخص گلیسمی بالایی هستند که می تواند به سرعت سطح قند خون را افزایش دهد و سطح انرژی را افزایش دهد. بنابراین بیمارانی که از فشار خون بالا رنج می برند باید از مصرف میوه های خشک اکیدا خودداری کنند.

اگرچه مضرات میوه خشک ترسناک به نظر می رسند، آجیل ها را به طور کامل از لیست خواربار حذف نکنید. میوه های خشک وقتی تحت کنترل مصرف شوند، می توانند واقعا مفید باشند. بنابراین به یاد داشته باشید که اعتدال کلید اصلی سلامتی است.

تهیه میوه خشک سالم بدون استفاده از مواد افزودنی

برای تهیه میوه خشک سالم بدون نیاز به مواد افزودنی و با حفظ رنگ و عطر اصلی، می توانید از دستگاه میوه خشک کن مجهز به سیستم گردش هوای گرم استفاده کنید. اسوه یکی از تولیدکنندگان فعال خشک کن میوه در کشور است که مستقیما به مصرف کنندگان عرضه دارد و حتی تست آن ها قبل از عقد قرارداد کاملا رایگان است. جهت برقراری ارتباط با کارشناسان اسوه صنعت کلیک کنید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مضرات میوه خشک

آخرین مطالب سایت:

برچسب ها:

پیشنهاد لحظه ای:

امتیاز این مطلب:
5/5