گروه ماشین سازی
میوه خشک را چگونه نگهداری کنیم؟

میوه خشک را چگونه نگهداری کنیم؟

فهرست مطالب

آیا شما هم بر این باور هستید که میوه خشک هیچ وقت خراب نمی شود؟ اگر پاسخ شما مثبت است باید بگویم باورتان در مورد میوه خشک صحیح نیست. میوه خشک می تواند در طول مدت رنگ ببازد، ارزش تغذیه ای اش را از دست بدهد و حتی فاسد شود. در این مقاله به این مساله می پردازیم که میوه خشک را چگونه نگهداری کنیم؟

نگهداری میوه خشک در ظرف شیشه ای سر بسته بدون نفوذ هوا

اصلی ترین نکته برای نگهداری میوه خشک، این است که در جای مرطوب نگه داری نشوند. برای نگهداری میوه خشک بهتر است میوه خشک را در ظرف شیشه ای در بسته ای نگه دارید. که مانع نفوذ اکسیژن و رطوبت باشد. اکسیژن، رطوبت و نور از عواملی هستند که می توانند در دراز مدت به میوه خشک آسیب برسانند و ارزش غذایی آن را از بین ببرند. پس بهتر است میوه خشک در جای خشک، خنک و تاریک نگه داری شود. اگر قصد نگهداری طولانی مدت میوه خشک را دارید، یخچال و فریز محل مناسبی برای نگه داری میوه خشک هستند.

میوه خشک را چگونه نگهداری کنیم؟ در یخچال و فریزر

حفظ و نگهداری از میوه خشک در دراز مدت می طلبد که در یخچال یا فریزر نگه داری شوند. یخچال و فریزر، جای مناسبی هستند زیرا محل خنک، خشک و تاریکی دارند. البته به شرطی که میوه خشک را در ظرفی درب بسته نگه دارید. اگر در فریزر نگه داری می کنید، برای این که میوه ها یخ بسته نشوند، می توانید آن ها را در یک پارچه ی کتان، دستمال یا فویل آلومینیومی بپوشانید. و در یک ظرف شیشه ای درب بسته قرار دهید تا دچار یخ زدگی نشود.

خرید دستگاه میوه خشک کن

جهت تولید میوه خشک تازه در هر زمان و موقع سال، می توانید از دستگاه میوه خشک کن استفاده کنید. دستگاه های میوه خشک کن اسوه با سیستم گردش سیرکولاسیون و مجهز به سنسور و کنترلر رطوبت، دما و زمان می باشد. این دستگاه در ظرفیت های خانگی و صنعتی کوچک و بزرگ تولید می شوند. دستگاه های میوه خشک کن خانگی که کوچک ترین دستگاه است جای بسیار کمی را اشغال می کند و می توان آن را در گوشه از آشپزخانه جا داد. دقت داشته باشید از واسطه خرید نکنید. اسوه صنعت یکی از فعال ترین سازندگان دستگاه های میوه خشک کن است که فروش مستقیم به مصرف کنندگان را دارد. جهت ارتباط با کارشناسان اسوه صنعت کلیک کنید.

3.5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

میوه خشک را چگونه نگهداری کنیم؟

آخرین مطالب سایت:

آسیاب زردچوبه

زردچوبه یکی از ادویه هایی پر طرفدار در آشپزی است. این ادویه ی خوشمزه برای پودر شدن بسیار سخت است. در این مقاله تقریبا از

ادامه مطلب »
برچسب ها:

پیشنهاد لحظه ای:

امتیاز این مطلب:
5/5