گروه ماشین سازی
میوه خشک کن برقی بهتره یا گازی

میوه خشک کن برقی بهتره یا گازی؟

فهرست مطالب

میوه خشک کن گازی بهتره یا برقی؟

میوه خشک کن برقی بهتره یا گازی؟ این سوالی است که مداوم از خریداران دریافت می کنیم. دستگاه می تواند گازی، برقی یا دو گانه سوز باشد. یکی از سوال های پر تکرار خریداران دستگاه میوه خشک کن هنگام سفارش محصول این است که کیفیت میوه خشک شده بستگی به گازی یا برقی بودن دستگاه خشک کن دارد؟ کدام دستگاه به صرفه تر است؟ واز لحاظ سود یا منافع اقتصادی کدام نوع دستگاه توصیه می شود؟ برقی یا گازی؟

دستگاه های خشک کن برقی و گازی از نظر کیفیت محصول نهایی با هم تفاوت ندارند. اما از نظر سود نهایی و منافع اقتصادی، باید بگوییم خشک کن گازی بسیار به صرفه تر است.

با این حال، کارشناسان فروش در این زمینه به این نوع سوالات خریداران پاسخ می دهند و آن ها را بسته به میزان تولیدی که قصد دارند داشته باشند و نوع کسب کارشان (خانگی یا کارگاهی) و همینطور امکاناتی که دارند (برای مثال برق تک فاز یا سه فاز) در جهت خرید و تصمیم گیری هر چه بهتر مشاوره می دهند.

دستگاه میوه خشک کن چیست؟

دستگاه میوه خشک کن دستگاهی است که میوه ها و سبزیجات را با سیرکولاسیون هوای گرم خشک می کند. فرآیند خشک کردن میوه و سبزیجات، یک روش بسیار کاربردی در حفظ طولانی مدت محصولات غذایی است. این فرایند به دو روش ممکن است. خشک کردن به روش سنتی که طولانی و زمان بر است و خشک کردن به روش مدرن که با دستگاه های خشک کن امکان پذیر است. دستگاه خشک کن میوه اسوه صنعت با مکانیزمی جدید و استاندارد ساخته شده اند. اسوه با داشتن تیم تحقیق و توسعه امکان سفارشی سازی دستگاه ها را دارد. این دستگاه ها می توانند آپشن های مختلفی داشته باشند. ابعاد، وزن، رنگ و کاربردهای این دستگاه متنوع می باشند.

این دستگاه ها دارای کاربردهای خانگی، فروشگاهی و کارگاهی و صنعتی هستند. دستگاه های خشک کن ۷۵ کیلویی و ۱۰۰ کیلویی پیشنهاد ویژه ی ما برای راه اندازی کسب و کار در منزل است. خشک کن های ۲۰۰ کیلویی تا ۱۰۰۰ کیلویی مناسب برای راه اندازی کارگاه های میوه خشک کن است. دستگاه های خشک کن تونلی ۳ متری، ۶ متری، ۹ متری و ۱۲ متری مخصوص کارگاه با تولید انبوه مناسب هستند. و دستگاه های خشک کن نواری که در واقع برای تفت و برشته کردن آجیل و خشکبار مناسب هستند یکی از سه دسته خشک کن های تولیدی اسوه است.

دستگاه خشک کن برقی

خشک کن های کابینی در حال تولید عبارتند از ۷۵ کیلویی، ۱۰۰ کیلویی، ۲۰۰ کیلویی، ۵۰۰ کیلویی، ۸۰۰ کیلویی، و ۱۰۰۰ کیلویی. نوع برق مصرفی در دستگاه های خشک کن ۷۵ کیلویی تا ۲۰۰ کیلویی به صورت تک فاز است. در دستگاه های خشک کن ۵۰۰ کیلویی تا ۱۰۰۰، نوع برق مصرفی به صورت سه فاز است.

مزیت برق سه فاز به تک فاز این است که برق سه فاز قابلیت انتقال بار بیشتری را داراست که برای دستگاه های خشک کن بزرگ و صنعتی بسیار جوابگو است. اگرچه برق تک فاز برای دستگاه های کوچک خانگی به صرفه تر است و هزینه ی کم تری را نسبت به برق سه فاز خواهد  داشت.

دستگاه خشک کن گازی

دستگاه های میوه خشک کن گازی اسوه صنعت مجهز به مشعل ایران رادیاتور هوشمند می باشند. هوشمند به این معنی است که دارای شیر برقی است و هر گاه ترموستات به آن اجازه روشن شدن می دهد، شیر برقی مسیر گاز را برای جرقه زدن درون مشعل باز می گذارد. برای تنظیم دمای کابین شیر برقی مستقیما از ترموستات فرمان می گیرد و نیازی به تغییر تنظیمات مشعل نیست. . مشعل ایران رادیاتور بسیار کم مصرف است.

کارکرد دستگاه خشک کن گازی

دستگاه های خشک کن گازی دارای سیستم جدید و مکانیزمی استاندارد است. در دستگاه های جدید، فن های اضافی حذف شده اند و تنها از یک فن سانتریفیوژ استفاده شده است.فن سانتریفیوژ دما را از مشعل گرفته و به صورت یکنواخت این حرارت و گرما را بین تمام سینی ها سیرکولاسیون (پخش) می کند. در این صورت، سینی ها به صورت یکنواخت، حرارت را دریافت می کنند و با بهترین کیفیت محصول خشک می شود. منظور از بهترین کیفیت یعنی بدون تغییر حالت و بدون تغییر رنگ محصول نهایی است و از سوختن محصول جلوگیری می کند.

خشک کن گازی با گاز شهری کار می کند و به اندازه ی یک بخاری ده هزار سوخت مصرف می کند. این نوع دستگاه ها، نیاز به سرویس شدن دوره ای ندارند و با توجه به این که کوره داغ می شود و هوای داغ باعث خشک شدن میوه و سبزی می شود. در این صورت، از دوده زدن خبری نیست.

به طور کلی دستگاه خشک کن گازی نسبت به دستگاه خشک کن برقی مقرون به صرفه تر است.

خشک کن های برقی تمام مزایای فوق را دارند، با این تفاوت که اولا با برق شهری کار می کنند و قبض برق به صورت تصاعدی محاسبه می شود و به هیچ وجه مقرون به صرفه نیست. مگر این که از برق صنعتی یا برق کشاورزی استفاده شود. ثانیا، دستگاه های برقی هر ۵ سال یک بار نیاز به سرویس شدن و تعویض المنت خواهند داشت.

خرید میوه و سبزیجات خشک در هایپر اسوه سلامت ایرانیان، بایگانی دستگاه های خشک کن

4.7/5 - (31 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

میوه خشک کن برقی بهتره یا گازی

آخرین مطالب سایت:

برچسب ها:

پیشنهاد لحظه ای:

امتیاز این مطلب:
5/5