گروه ماشین سازی
میوه خشک کن برقی بهتره یا گازی

میوه خشک کن برقی بهتره یا گازی؟

فهرست مطالب

در این مقاله می خواهیم به این نکته بپردازیم که میوه خشک کن برقی بهتره یا گازی؟

دستگاه میوه خشک کن چیست؟

فرآیند خشک کردن میوه و سبزیجات، یک روش بسیار کاربردی در حفظ طولانی مدت محصولات غذایی است. این فرایند به دو روش ممکن است. خشک کردن به روش سنتی که طولانی و زمان بر است و خشک کردن به روش مدرن که با دستگاه های خشک کن امکان پذیر است. دستگاه خشک کن میوه اسوه صنعت با مکانیزمی جدید و استاندارد ساخته شده اند. اسوه با داشتن تیم تحقیق و توسعه امکان سفارشی سازی دستگاه ها را دارد. این دستگاه ها می توانند آپشن های مختلفی داشته باشند. ابعاد، وزن، رنگ و کاربردهای این دستگاه متنوع می باشند.

این دستگاه ها دارای کاربردهای خانگی، فروشگاهی و کارگاهی و صنعتی هستند. دستگاه های خشک کن 75 کیلویی و 100 کیلویی پیشنهاد ویژه ی ما برای راه اندازی کسب و کار در منزل است. خشک کن های 200 کیلویی تا 1000 کیلویی مناسب برای راه اندازی کارگاه های میوه خشک کن است. دستگاه های خشک کن تونلی 3 متری، 6 متری، 9 متری و 12 متری مخصوص کارگاه با تولید انبوه مناسب هستند. و دستگاه های خشک کن نواری که در واقع برای تفت و برشته کردن آجیل و خشکبار مناسب هستند یکی از سه دسته خشک کن های تولیدی اسوه است.

 یکی دیگر از این آپشن ها این است که دستگاه می تواند گازی، برقی یا دو گانه سوز باشد. یکی از وسال های پر تکرار خریداران دستگاه میوه خشک کن هنگام سفارش محصول این است که کیفیت میوه خشک شده بستگی به گازی یا برقی بودن دستگاه خشک کن دارد؟ کدام دستگاه به صرفه تر است؟ واز لحاظ سود یا منافع اقتصادی کدام نوع دستگاه توصیه می شود؟ برقی یا گازی؟

دستگاه خشک کن برقی

خشک کن های کابینی در حال تولید عبارتند از 75 کیلویی، 100 کیلویی، 200 کیلویی، 500 کیلویی، 800 کیلویی، و 1000 کیلویی. نوع برق مصرفی در دستگاه های خشک کن 75 کیلویی تا 200 کیلویی به صورت تک فاز است. در دستگاه های خشک کن 500 کیلویی تا 1000، نوع برق مصرفی به صورت سه فاز است.

مزیت برق سه فاز به تک فاز این است که برق سه فاز قابلیت انتقال بار بیشتری را داراست که برای دستگاه های خشک کن بزرگ و صنعتی بسیار جوابگو است. اگرچه برق تک فاز برای دستگاه های کوچک خانگی به  صرفه تر است و هزینه ی کم تری را نسبت به برق سه فاز خواهد  داشت.

دستگاه خشک کن گازی

دستگاه های میوه خشک کن گازی اسوه صنعت مجهز به مشعل ایران رادیاتور هوشمند می باشند. هوشمند به این معنی است که دارای شیر برقی است و هر گاه ترموستات به آن اجازه روشن شدن می دهد، شیر برقی مسیر گاز را برای جرقه زدن درون مشعل باز می گذارد. برای تنظیم دمای کابین شیر برقی مستقیما از ترموستات فرمان می گیرد و نیازی به تغییر تنظیمات مشعل نیست. . مشعل ایران رادیاتور بسیار کم مصرف است.

 دستگاه های خشک کن گازی دارای سیستم جدید و مکانیزمی استاندارد است. در دستگاه های جدید، فن های اضافی حذف شده اند و تنها از یک فن سانتریفیوژ استفاده شده است.فن سانتریفیوژ دما را از مشعل گرفته و به صورت یکنواخت این حرارت و گرما را بین تمام سینی ها سیرکولاسیون (پخش) می کند. در این صورت، سینی ها به صورت یکنواخت، حرارت را دریافت می کنند و با بهترین کیفیت محصول خشک می شود. منظور از بهترین کیفیت یعنی بدون تغییر حالت و بدون تغییر رنگ محصول نهایی است و از سوختن محصول جلوگیری می کند.

میوه خشک کن گازی بهتره یا برقی؟

این سوالی است که مداوم از خریداران دریافت می کنیم. کارشناسان فروش در این زمینه به سوالات خریداران پاسخ می دهند و آن ها را بسته به میزان تولیدی که قصد دارند داشته باشند و نوع کسب کارشان (خانگی یا کارگاهی) و همینطور امکاناتی که دارند (برای مثال برق تک فاز یا سه فاز) در جهت خرید و تصمیم گیری هر چه بهتر مشاوره می دهند.

و اکنون اصل مطلب! در نهایت خشک کن گازی یا برقی بهتر است؟

دستگاه های خشک کن برقی و گازی از نظر کیفیت محصول نهایی با هم تفاوت ندارند. اما از نظر سود نهایی و منافع اقتصادی، باید بگوییم خشک کن گازی بسیار به صرفه تر است.

خشک کن گازی با گاز شهری کار می کند و به اندازه ی یک بخاری ده هزار سوخت مصرف می کند. این نوع دستگاه ها، نیاز به سرویس شدن دوره ای ندارند و با توجه به این که کوره داغ می شود و هوای داغ باعث خشک شدن میوه و سبزی می شود. در این صورت، از دوده زدن خبری نیست.

خشک کن های برقی تمام مزایای فوق را دارند، با این تفاوت که اولا با برق شهری کار می کنند و قبض برق به صورت تصاعدی محاسبه می شود و به هیچ وجه مقرون به صرفه نیست. مگر این که از برق صنعتی یا برق کشاورزی استفاده شود. ثانیا، دستگاه های برقی هر 5 سال یک بار نیاز به سرویس شدن و تعویض المنت خواهند داشت.

به طور کلی دستگاه خشک کن گازی نسبت به دستگاه خشک کن برقی مقرون به صرفه تر است.

خرید میوه و سبزیجات خشک در هایپر اسوه سلامت ایرانیان، بایگانی دستگاه های خشک کن

Rate this post

2 پاسخ

  1. من از خشک کن های 800 کیلویی شما خرید داشتم و بسیار راضی بودم .واقعا ممنون از کیفیت و قیمت مناسبی که دارید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

میوه خشک کن برقی بهتره یا گازی

آخرین مطالب سایت:

آسیاب زردچوبه

زردچوبه یکی از ادویه هایی پر طرفدار در آشپزی است. این ادویه ی خوشمزه برای پودر شدن بسیار سخت است. در این مقاله تقریبا از

ادامه مطلب »
برچسب ها:

پیشنهاد لحظه ای:

امتیاز این مطلب:
5/5