گروه ماشین سازی
بهترین مارک میوه خشک کن چیست

میوه خشک کن چه مارکی خوبه؟

فهرست مطالب

اگر قصد راه اندازی کارگاه میوه خشک را دارید، و یا اگر قصد دارید در منزل کسب و کاری خانگی با درآمد نسبتا خوب داشته باشید، باید از استاندارد های دستگاه به خوبی آگاه باشید. خط تولید میوه خشک، شامل دستگاه های وان شستشو، اسلایسر، دستگاه میوه خشک کن و بسته بندی هستند. دستگاه میوه خشک کن از اصلی ترین ارکان این کسب و کار خواهد بود و باید در بازار به دقت تحقیق کرد که میوه خشک کن چه مارکی خوبه؟

(🧷 لیست قیمت دستگاه سبزی و میوه خشک کن صنعتی)

مصرف انرژی بهینه ی دستگاه خشک کن

دستگاه میوه خشک کن خوب باید مصرف انرژی بهینه داشته باشد. برای جلوگیری از اتلاف انرژی باید نکات زیر را در نظر داشت

کوره داخل دستگاه تعبیه شده باشد

کوره ی دستگاه داخل بدنه ی دو جداره و عایق بندی شده ی خود کابین نصب شده باشد. در دستگاهی که کوره ی آن جدا باشد هوای گرم سیرکوله نمی شود و سریعا از دستگاه خارج می شود و به محیط اطراف باز می گردد. اما در دستگاهی کوره داخل دستگاه تعبیه شده باشد هوای گرم به صورت مستمر در گردش هست و وقتی به دمای مینیمم برسد به جداره ی کوره باز می گردد شارژ می شود و مجددا بین سینی ها توزیع می شود.

و هنگامی که هوای گرم به دمای ماکسیمم 75 درجه ی سانتی گراد برسد مشعل به صورت اتوماتیک خاموش می شود که باز هم از هدررفت انرژی جلوگیری می شود.

عایق بندی دستگاه

دستگاه خشک کن مارک خوب دارای عایق بندی استاندارد است. بهتر است بدنه ی دستگاه دو جداره باشد و بین جداره ها از عایق پشم و سنگ استفاده شود. در برخی از دستگاه های خشک کن به دلیل ارزانتر بودن از پشم و شیشه استفاده شده که در هوا پخش می شوند و مورد تایید سازمان غذا و دارو نیستند.

شستشوی راحت دستگاه

شست و شوی راحت دستگاه از آپشن هایی است که یک دستگاه خشک کن خوب باید دارا باشد.

قابل دسترس برای تمیز کردن

دستگاه میوه خشک کن با مارک خوب می بایستی تمام نقاطش برای تمیز کردن قابل دسترس باشد. برای مثال در دستگاه های خشک کن نواری، کاربر به تمام نقاط دستگاه از جمله نوار نقاله دسترسی ندارد که این امر باعث می شود بار مکیروبی دستگاه و خود محصول افزایش یافته و از لحاظ بهداشتی مورد تایید نباشد. ولی در دستگاه های خشک کن کابینی و تونلی هیچ مکانی از دسترسی اپراتور خارج نیست.

ضدزنگ باشد

کف دستگاه و دیواره های آن قابل تمیز کردن باشد و به مرور زمان زنگ نزند. به همین منظور بهتر است کف و دیواره ها از جنس استیل یا گالوانیزه باشد. و از رنگ های کوره ای ضد زنگ استفاده شده باشد و آب از قسمت کف دستگاه به آسانی خارج شود.

شست و شوی راحت سینی ها توری ها

برای این که مواد در طی خشک کردن به سینی ها و توری ها نچسبد بهتر است سینی های دستگاه از جنس گالوانیزه یا استیل 304 یا 316 باشد. چون شست و شوی این جنس نسبت به متریال دیگر راحت تر است و مورد تایید صنایع غذا و دارو است. همچنین توری ها باید ضد حرارت و قابل شستشو باشند.

حفظ کیفیت محصول خشک شده

برای تضمین کیفیت محصول خشک شده از نظر رنگ، بو و طعم باید در نظر داشت که:

محصول در معرض مستقیم هوای گرم نباشد

هوای گرم تولید شده باید در دستگاه به طور غیر مستقیم باشد. در غیر این صورت، بافت مولکولی، خواص و طراوت میوه از بین می رود. علاوه بر این، هوای گرم و رطوبت داخل هوای گرم حبس شده و مدیریتی روی رطوبت نیست. این امر باعث اکسید شدن محصول شده و محصولات سیاه سفت یا کش دار می شوند و حالت طبیعی خود را از دست می دهند.

گردش هوای گرم (سیرکولاسیون) داشته باشد

در دستگاه های خشک کن که کوره داخل عایق بندی تعبیه شده است، سانتریفیوژ بالای کوره ی دستگاه قرار دارد. که هوای گرم غیر مستقیم را توسط کانال های روی سقف به دیواره ی دیگر دستگاه انتقال می دهد. و به صورت موازی و یکنواخت بین سینی ها توزیع می شود. دمش و مکش هوای گرم رطوبت میوه را گرفته و وقتی دما به حداقل می رسد. توسط کوره شارژ می شود و این گردش همچنان با بالارفتن رطوبت دستگاه ادامه پیدا می کند.

مجهز به سنسور رطوبت باشد

یک دستگاه میوه خشک کن خوب باید دارای سنسور رطوبت باشد و وقتی کنترلر رطوبت به ماکسیمم میرسد. مکنده یا سانتریفیوژ مکش رطوبت فعال شده و رطوبت دستگاه را از کف دستگاه به بیرون هدایت می کند. هنگامی که سنسور رطوبت به کنترلر رطوبت اطلاع داد که رطوبت به مینیمم رسیده، مکنده ی رطوبت به صورت اتوماتیک خاموش شده. و تا هنگامی که رطوبت دوباره به ماکسیمم برسد این فرآیند همچنان ادامه دارد. وقتی رطوبت دستگاه به زیر مینیمم رسید، باید نتیجه گرفت که فرایند خشک کردن به اتمام رسیده است.

مجهز به کنترل دما و زمان باشد

برخی از دستگاه های خشک کن به صورت دیجیتال و با کمک کلیدهای کنترل زمان، دما و رطوبت مدیریت می شوند. در دستگاه خشک کن اسوه صنعت از تابلو برق شیوا امواج استفاده شده است. که با دقت بالا کار می کنند و تنظیم آن برای کاربر آسان است. این تابلو برق دارای 36 ماه گارانتی می باشد.

تمامی این ویژگی هایی که یک دستگاه خشک کن خوب باید داشته باشند، دستگاه های میوه خشک کن اسوه صنعت دارا هستند. برای اطمینان از خرید، دستگاه دستگاه ها رایگان می باشند. جهت هماهنگی و دریافت مشاوره با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

03191013484

4.5/5 - (22 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین مارک میوه خشک کن چیست

آخرین مطالب سایت:

برچسب ها:

پیشنهاد لحظه ای:

امتیاز این مطلب:
5/5