گروه ماشین سازی

ویژگی های دستگاه میوه خشک کن خوب چه هستند؟

فهرست مطالب

برای تولید میوه خشک با کیفیت، نیاز به یک دستگاه میوه خشک کن استاندارد و خوب است. در این مقاله سعی بر آن داریم که بررسی کنیم ویژگی های دستگاه میوه خشک کن خوب چه هستند؟

(🧷 لیست قیمت دستگاه میوه خشک کن صنعتی)

مصرف انرژی بهینه داشته باشد

دستگاه های میوه خشک کن مصرف انرژی بالایی دارند. برای بهینه تر کردن مصرف انرژی می بایستی در ساخت دستگاه خشک کن اصولی رعایت شود که از هدررفت بی رویه ی انرژی جلوگیری شود.

کوره داخل دستگاه خشک کن باشد

اگر کوره داخل خود دستگاه و مابین جداره های آن قرار گیرد، هوای گرم به بیرون نمیرود و داخل خود دستگاه گردش می کند یا به اصطلاح سیرکوله می شود. این هوای گرم وقتی به دمای کمینه برسد با تماس به جداره ی کوره گرم می شود و مجددا به داخل کابین بر می گردد. همچنین، وقتی هوا به دمای بیشینه 75 درجه ی سانتی گراد برسد، کوره به صورت اتوماتیک خاموش می شود که باز هم در هدررفت انرژی جلوگیری می شود.

بدنه ی دستگاه میوه خشک کن دو جداره باشد

برای پیشگیری از مصرف بی رویه ی انرژی، دستگاهی مناسب است که بدنه اش دو جداره باشد، و بین جداره های آن از عایق پشم و سنگ استفاده شده باشد. در برخی از دستگاه های خشک کن از عایق پشم و شیشه استفاده شده که نسبت به پشم و سنگ ارزان تر است، در حالی که پشم و شیشه سریع در هوا پخش می شود و برای سلامتی انسان ضرر دارد.

تمیز کردنش راحت باشد

رعایت بهداشت دستگاه خشک کن و تمیز کردن آن از ضروریاتی است که باید در نظر گرفت. زیرا در غیر این صورت، بار میکروبی دستگاه و محصول افزایش یافته و در آخر محصول خشک شده، بی کیفیت و غیر بهداشتی می شود.

در دسترس بودن تمام نقاط دستگاه برای تمیز کردن

معمولا دستگاه های کابینی و تونلی تمیز کردنشان راحت تر از دیگر انواع دستگاه های خشک کن است و کاربر به تمامی نقاط دستگاه برای تمیز کردن دسترسی دارد.

جنس بدنه دستگاه و سینی ها از استیل یا گالوانیزه باشد

همچنین دستگاه خشک کن بهتر است از جنس استیل یا گالوانیزه باشد. فلز استیل و گالوانیزه نسبت به سایر متریال راحت تر تمیز می شوند. و موادی که به سینی ها می چسبد راحت تر پاک می شود.

آب بندی دستگاه دو جداره باشد

برای شستن راحت دستگاه بهتر است آب بندی دستگاه دوجداره باشد. استفاده از رنگ های کوره ای استاتیک استفاده شود تا در مواجهه با رطوبت، اکسیده نشود.

تضمین حفظ کیفیت محصول

برای حفظ کیفیت اصلی و اولیه ی محصول خشک شده، بهتر است هوای گرم به صورت مستقیم به سینی ها برخورد نکند. در دستگاه هایی که از سیستم سیرکولاسیون یا گردش هوای گرم استفاده می شود، هوای گرم توسط فن سانتریفیوژ از کوره گرفته می شود و از طریق کانال هایی که روی سقف دستگاه قرار می گیرد به جداره ی دیگر دستگاه انتقال می یابد. و به صورت موازی و یکنواخت بین سینی ها توزیع می شود. توزیع یکنواخت هوای گرم بین محصولات باعث می شود محصولات به طور یکدست خشک شوند.

دارای سنسور و کنترلر دما و زمان باشد

محصولاتی که برای خشک کردن استفاده می شوند، بسته به ضخامت و آبدار بودنشان، در دما و زمان های مختلف خشک می شوند. دستگاهی که مجهز به سنسور و کنترلر زمان، دما و رطوبت باشد را می توان به راحتی تنظیم کرد. و میوه و سبزیجات را در طی زمان مقرر و دمای مناسب خشک کرد.

دارای مکنده ی رطوبت باشد

دستگاهی که دارای سنسور و مکنده ی رطوبت باشد، وقتی رطوبت دستگاه بالا می رود، سانتریفیوژ مکنده ی رطوبت فعال شده و رطوبت داخل دستگاه را بیرون می کشد. همچنین اگر رطوبت به مینیمم برسد مکنده به صورت اتومات خاموش می شود. و وقتی دما کمتر از حد مینیمم رسید، سنسور رطوبت تشخیص می دهد که فرایند خشک کردن به اتمام رسیده است.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب سایت:

آسیاب زردچوبه

زردچوبه یکی از ادویه هایی پر طرفدار در آشپزی است. این ادویه ی خوشمزه برای پودر شدن بسیار سخت است. در این مقاله تقریبا از

ادامه مطلب »
برچسب ها:

پیشنهاد لحظه ای:

امتیاز این مطلب:
5/5