گروه ماشین سازی
نحوه استفاده و کاربرد دستگاه اسانس گیری

چگونه از گل اسانس گیری می شود؟

فهرست مطالب

اسانس همان دم کرده ی گل و گیاهان دارویی است که در آن از قدرت گل ها استفاده می شود. قدرت گل ها احساسات را متعادل می سازد و به سلامتی ذهن، جسم و روح کمک می کند. تراپی با اسانس گل و گیاهان دارویی جزو طب های مکمل و جایگزین شناخته شده است. اسانس گل و گیاهان دارویی، راهی مطمئن برای درمان افسردگی، اضطراب و التهابات پوستی می باشد. اگر می خواهید از گل ها با رایحه های مختلف اسانس گیری کنید، آسان ترین راه استفاده از دستگاه اسانس گیری است.

مراحل اسانس گیری از گل ها

برای اسانس گیری از گل های معطر و تازه استفاده کنید. بهترین زمان چیدن گلبرگ صبح زود است زیرا که در آن زمان گل ها خوش عطر ترین هستند.

سپس گلبرگ ها را بشویید، گلبرگ های پژمرده را از آن ها جدا کنید و بگذارید تا رطوبتشان خشک شود.

آب مقطر را داخل مخزن اسانس گیر بریزید و سپس گلبرگ ها را روی سبد بریزید. دقت کنید که بیش از حد گلبرگ داخل سبد نریزید وگرنه از عبور بخار در سبد گل ها جلوگیری می شود. سبد را داخل مخزن قرار دهید.

درب مخزن اسانس گیر را محکم ببندید تا بخار از دستگاه نشت نشود. سپس اسانس گیر را روشن کنید. وقتی آب مقطر شروع به جوشیدن و بخار شدن کرد، گل ها در معرض بخار آب قرار می گیرند و اسانس آن ها آزاد می شود. در نهایت، اسانس از طریق لوله خروجی وارد ظرف شیشه ای می شود.

اسانس تهیه شده را بایستی در ظرف شیشه ای در جای تاریک و خنک نگهداری کنید.

دستگاه اسانس گیری تمام استیل

فواید اسانس گلبرگ ها و گیاهان دارویی چیست؟

اسانس گل و گیاهان دارویی برای درمان اضطراب و افسردگی، التهابات، و اختلالات روانی بسیار کمک کننده هستند. اکثرا اسانس گل ها و روغن های اساسی را اشتباه و جابه جا می گیرند. اگرچه هر دو محلول با گیاهان درست می شوند اما روش های تولید آن متفاوت است. اسانس ها از گیاهان بدون گل و کریستال ها تولید می شوند و می توانند بدوناستفاده از الکل هم تولید شوند. اما روغن های اساسی مایعات استخراج شده غلیظ از ترکیبات گیاهی است.

1- گل ها، برگ ها، میوه ها و گیاهان جمع آوری می شوند. یک بطری از روغن های اساسی، چندین کیلوگرم متریال گیاهی می طلبد.

2- این مواد گیاهی بخار و تقطیر یا پرس می شوند، که ترکیبات رایحه ای از آن ها استخراج می شود.

3- در واقع روغن استخراج شده چرب یا روغنی نیست و ممکن است با روغن های حامل اشتباه گرفته شوند.

خواص اسانس گل برای درمان اضطراب

طبق پژوهشی که در سال 2020 انجام گردید، اسانس گل ها باعث کاهش استرس کودکان در دندانپزشکی شد. همچنین، در پژوهشی که در سال 2012 انجام گرفت، همین نتایج مشابه نیز در بزرگسالان مشاهده گردید. طبق مطالعه ای که در سال 2017 انجام گرفت، درمان با رایحه یا اسانس گل، اضطراب را در زنان یائسه تا حد زیادی کاهش داد؛ چرا که قدرت گل می تواند احساسات را متعادل سازد.

خواص اسانس گل برای کاهش التهاب

اسانس گل اگر به صورت کرم موضعی استفاده شود، به درمان التهاب هایی همچون سندرم تونل کارپال و بی حسی و خواب رفتگی کمک می کند.

اسانس تراپی عمدتا به سلامت روحی روانی افراد کمک می کند تا التهابات فیزیکی. اگر اسانس گل قادر به کاهش استرس و اضطراب در افراد شود، پس برای التهابات جسمی هم می تواند تسکین دهنده باشد. چرا که نگرانی و اضطراب در تشدید این التهابات بی تاثیر نیست.

اسانس گل را چگونه می توان مصرف کرد؟

اسانس های گل را می توان با مایعاتی مثل آب مخلوط و میل کرد. این اسانس ها می تواند در تهیه ی پاستیل ها، آدامس، قرص های زیر زبانی و مکیدنی و قرص های جوشان استفاده شوند.

همچنین کرم های پوست و کرم های موضعی با اسانس گل تولید می شوند.

از اسانس گل حتی می توان در نمک حمام استفاده کرد. نمک های حمام حاوی اسانس گل را در آب گرم وان حمام حل کنید و درمانی بینظیر و لذت بخش را تجربه کنید.

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نحوه استفاده و کاربرد دستگاه اسانس گیری

آخرین مطالب سایت:

آسیاب زردچوبه

زردچوبه یکی از ادویه هایی پر طرفدار در آشپزی است. این ادویه ی خوشمزه برای پودر شدن بسیار سخت است. در این مقاله تقریبا از

ادامه مطلب »
برچسب ها:

پیشنهاد لحظه ای:

امتیاز این مطلب:
5/5