گروه ماشین سازی
اسوه صنعت

CE چیست؟

فهرست مطالب

با علامت CE در یک محصول، سازنده اعلام می کند که این محصول مطابق با الزامات اساسی دستورالعمل های اتحادیه اروپا می باشد.

سازنده باید اقدامات لازم را برای قرار دادن علامت CE در یک محصول انجام دهد. برای مثال، باید یک ارزیابی مربوط به انطباق، تهیه یک پرونده فنی و اعلامیه انطباق با اتحادیه اروپا را امضا کند. این اسناد باید در صورت درخواست توسط سازمان های دولتی به هر دلیلی در دسترس باشند.

چند عنصر در معرض CE وجود دارد. شرکت پیشرو سازنده است. سازنده مسئول طراحی و ساخت محصولات برای اتحادیه اروپا است. اگر سازنده در خارج از مرزهای اتحادیه اروپا تاسیس شود، نماینده مجاز شرکت نیز در سیستم علامت گذاری CE شرکت می کند. سایر افراد و سازمان های درگیر در این برنامه، واردکنندگان، توزیع کنندگان، شرکت های مونتاژ و در نهایت مصرف کنندگان هستند.

تولید کننده، وارد کننده و توزیع کننده از نظر قانونی مسئول انطباق محصول با الزامات مربوط به دستورالعمل و علامت CE در محصول است.

اعلامیه مربوط به انطباق باید شامل نام و آدرس سازنده اطلاعات، الزامات اساسی محصول، نام و شماره شناسایی دستگاه اعلام شده در صورت لزوم و یک امضا قانونی از طرف سازمان باشد.

مارک CE را می توان بر روی محصول، بسته بندی، دستورالعمل های عملیات و گواهی نامه گارانتی یافت. علامت CE می تواند در رابطه با سایر نشانه ها مورد استفاده قرار گیرد، در صورتی که دید و خواندن CE نشانه را کاهش نمی دهد.

به طور خلاصه، مارک CE برای اثبات اینکه محصولات مطابق با دستورالعمل اتحادیه اروپا در مورد بهداشت و ایمنی و یا حفاظت از محیط زیست استفاده می شود. به همین دلیل، علامت CE به عنوان یک گذرنامه برای محصولات پذیرفته شده است. با تعریف، علامت CE الزامات قانونی را که برای همه کشورها در اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا اعمال می شود، پوشش می دهد.

مارک CE، هنگامی که به یک محصول یا اسناد مرتبط اضافه شده است، به این معنی است که این محصولات مطابق با استانداردهای اروپایی (EN) و بخش های هماهنگ راهنمای راهنمایی فنی اروپا است. این به این معنی است که این محصول را می توان آزادانه در بازار قرار داد و می توان آن را با خیال راحت خرید و فروش کرد.

مفهوم مارک CE از طریق مفهوم هماهنگی معرفی شده توسط دستورالعمل جدید رویکرد منتشر شده در 1985 معرفی شد. هدف از این رویکرد جدید، استاندارد کردن مقررات قانونی فنی و خصوصیات کشورهای عضو اتحادیه اروپا است. به عنوان مثال، 1989 / 89 / EEC در مورد محصولات ساخت و ساز در 106 برای ارتقاء مارک CE و اساس قانونی بیشتر در منطقه ساخت و ساز به اجرا در آمد. شش اصل اساسی این دستورالعمل عبارتند از: مقاومت مکانیکی و ثبات، ایمنی در صورت آتش سوزی، بهداشت، بهداشت و شرایط محیطی، ایمنی عملیاتی، حفاظت از نویز و اقتصاد انرژی و حفظ گرما.

علامت CE برای تمام محصولات تحت پوشش دستورالعمل های جدید الزامی است. این تعهد در مورد تمام منطقه اقتصادی اروپا و کشورهای عضو اتحادیه اروپا، از جمله نروژ و ایسلند، صدق می کند.

شرکت ما همچنین سرویس های CE مارک را در حوزه خدمات صدور گواهینامه ارائه می دهد. با تشکر از این خدمات، شرکت ها قادر به تولید محصولات کارآمد، با کارایی بالا و با کیفیت به شیوه ای ایمن، سریع و بدون وقفه می باشند.

خدمات مارک گذاری CE در حوزه خدمات صدور گواهینامه تنها یکی از خدمات ارائه شده توسط سازمان ما در این زمینه است. بسیاری از خدمات صدور گواهینامه نیز در دسترس هستند.


Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسوه صنعت

آخرین مطالب سایت:

آسیاب زردچوبه

زردچوبه یکی از ادویه هایی پر طرفدار در آشپزی است. این ادویه ی خوشمزه برای پودر شدن بسیار سخت است. در این مقاله تقریبا از

ادامه مطلب »
برچسب ها:

پیشنهاد لحظه ای:

امتیاز این مطلب:
5/5