گروه ماشین سازی
فوايد شقاقل

فوايد شقاقل

فهرست مطالب

فواید شقاقل

۱. سلامت قلب را بهبود می‌بخشد

شقاقل سطح بالایی از پتاسیم دارد که به عنوان گشاد کننده‌ی عروق و همچنین کاهنده‌ی فشار خون و استرس وارده بر قلب عمل می‌کند. سطوح بالای فولات در این سبزی ریشه‌ای سطح  هموسیستئین خون را کاهش می‌دهد، که عموما با ریسک بالاتر بیماری‌های قلبی مرتبط است. فیبر موجود در این ریشه به کاهش سطح کلسترول کمک می‌کند. در نتیجه، این سبزی ریشه‌ای به پیش گیری از سکته، تصلب شرائين، و سایر مشکلات کرونری قلب کمک می‌کند.

۲. سرشار از فیبر رژیمی است

کانی ویور، دانشمند متخصص تغذیه در مقاله‌ی با عنوان «سبزیجات سفید: منبع فراموش شده‌ی مواد مغذی» می‌گوید که سبزیجات سفید یا متمایل به سفید مانند شقاقل به خاطر فیبر بسیار بالا، به ویژه به خاطر محلول بودن آن فیبرها، همیشه مورد تمجید و ستایش بوده‌اند. این نوع از سبزیجات به طور نزدیکی با کاهش سطح کلسترول، پایین آوردن سطح قند خون، پیشگیری از دیورتیکولیت، کاهش چاقی، بهبود گوارش و … رابطه دارد.

۳. احتمال وقوع نقایص مادرزادی را کاهش می‌دهد

شقاقل سرشار از فولات است، که بر کاهش نقصایص مادرزادی لوله‌ی عصبی من جمله شکاف کام، مهره‌شکاف، و آسیب مغزی در اطفال تاثیر می‌گذارد. همچنین به بهینه‌ یازی فرایندهای متابولیک مربوط به تولید انرژی و سیستم عصبی کمک می‌کند. به علاوه این سبزیجات به تازه مادرها کمک می‌کند با افسردگی پس از زایمان مقابله کنند.

۴. به کاهش وزن کمک می کند

به عنوان یک گزینه‌ی کم کالری با سطح بالای فیبر محلول، شقاقل معده‌ی شما را پر می‌کند و از ترشح هورمون گرسنگی پیشگیری می‌کند. این می‌تواند به طرز چشمگیری احتمال خوردن میان وعده‌ها را کاهش دهد، در نتیجه به کاهش وزن کمک می‌کند. همچنین فراینده‌های گوارشی بهینه و خوب به از بین بردن مواد اضافه و دریافت سالم‌ترین مواد مغذی خوراکی‌ها کمک می‌کند.

۵. سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند

شقاقل مملو از آنتی اکسیدان، ویتامین، و ترکیب‌های ارگانیکی است که با حفاظت از بدن در برابر مهاجمان و همچنین مواد سمی حاصل از متابولیسم سلولی بدن خودمان، سیستم ایمنی را بهبود می‌بخشد. ویتامین C و E به عنوان آنتی اکسیدان در بدن عمل می‌کنند و رادیکال‌های آزاد مضر را حذف یا خنثی می‌کنند و استرس اکسیداتیو را بر طرف می‌کنند.

۶. فرایند رشد را بهبود می‌بخشد

طیف کامل مواد معدنی و ویتامین‌های موجود در شقاقل آن را به خوراکی ایده‌آل یا افزودنی رژیمی مناسب تبدیل می‌کند. این سبزی بخشی حیاتی از یک رژیم متعادل غذایی را تشکیل می‌دهد.

۷. کمک به سلامت دهان و دندان

ویتامین C و فولات موجود در شقاقل سلامت کلی دهان و دندان را تقویت می‌کند و این کار را از طریق پیشگیری از پوسیدگی دندان، التهاب زبان، دندان درد، و بوی بد دهان انجام می‌دهد. این سبزی سلامتی بافت پیوندی و لثه‌ها را حفظ و در عین حال دندان‌ها را محکم می‌سازد.

برچسب ها: فواید شقاقل، خواص شقاقل، خرید شقاقل، قیمت شقاقل، بایگانی دستگاه های خشک کن اسوه صنعت اصفهان

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فوايد شقاقل

آخرین مطالب سایت:

برچسب ها:

پیشنهاد لحظه ای:

امتیاز این مطلب:
5/5